DŮLEŽITÉ: EU login a záloha materiálů – spuštění Evropské platformy pro školní vzdělávání

V květnu letošního roku nás čeká spuštění nové platformy European School Education Platform (Evropská platforma pro školní vzdělávání), kdy se portály www.etwinning.net a www.schooleducationgateway.eu sloučí pod jednu doménu.

Aktivita eTwinning v žádném případě nezaniká, ale přechod na novou platformu znamená pro uživatele několik důležitých změn.

V tuto chvíli je důležité věnovat pozornost následujícím dvěma změnám:

1) Vytvoření účtu EU Login nejpozději do pátku 13. 5. 2022

Pro přihlášení do eTwinningu je nutné si nejpozději do 13. 5. 2022 založit účet EU login. Autentizační služba Evropské komise EU Login umožňuje centralizovaný přístup k různým webovým aplikacím – za použití téhož uživatelského jména a hesla.

Vytvoření účtu EU login je zásadní pro přenesení údajů z Vašeho aktuálního eTwinningového profilu do nové platformy. Návod na jeho vytvoření najdete na https://www.etwinning.cz/jak-si-vytvorit-ucet-eu-login/.

DŮLEŽITÉ! Je nutné použít stejnou e-mailovou adresu, kterou máte uvedenou ve svém účtu na www.etwinning.net. Pokud použijete jiný e-mail, data se nebudou moci synchronizovat a nedojde k přenesení Vašeho stávajícího účtu (a eTwinningových projektů na něj navázaných) do nové platformy.

Pokud už účet EU Login máte (např. z důvodu žádosti o grant v rámci programu Erasmus+ či používání nástroje Mobility Tool+), je potřeba si zkontrolovat, že v platformě eTwinning máte ve svém účtu uveden stejný e-mail. Pokud se e-mailové adresy liší, je nejjednodušším řešením změnit si adresu ve Vašem osobním profilu na pracovní ploše eTwinning Live.

Doporučujeme všem eTwinnerům, aby si účet EU login založili co nejdříve a pokud možno neodkládali tento krok až k poslednímu dni (tj. 13. 5.). Mohou nastat technické potíže a v tom případě už bychom Vám nebyli schopni pomoci.

2) Zálohování obsahu z projektů, které byly založeny před 1. 7. 2018

Do nové platformy budou přeneseny pouze projekty založené po 1. 7. 2018. Doporučujeme Vám si zkontrolovat data založení u Vašich starších eTwinningových projektů a pokud byly založeny před 1. 7. 2018 si veškerý obsah (fotografie, videa, odkazy apod.), o který nechcete přijít, zálohovat. Projekty založené před 1. 7. 2018 budou dostupné do července 2022.


V případě dotazů či nejasností se na nás neváhejte obrátit na e-mailové adrese etwinning@dzs.cz.