Metodické semináře


Metodické semináře eTwinning jsou určeny pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ a SŠ vzdělávajících děti, žáky a studenty ve věku 3-19 let. Semináře jsou zaměřeny na rozvoj dovedností v oblasti mezinárodní spolupráce žáků i učitelů v rámci Evropy. Připravují pedagogické pracovníky škol na realizaci mezinárodních projektů prostřednictvím digitálních technologií. Všechny semináře jsou pro učitele zdarma. 

Forma: prezenční 

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ na metodické semináře

Pro účast na semináři je potřeba být registrován/a v portálu www.etwinning.net. Pokud účet v platformě ještě nemáte, registrujte se, prosím, s dostatečným časovým předstihem. Registrace není automatická, podléhá schválení ze strany Národního podpůrného střediska pro eTwinning v ČR (DZS). 

Přehled seminářů:  

datum častyp seminářemísto konání
10.1.20229-15 h eTwinningový projekt od A do Z Krajský úřad Jihomoravského kraje, Cejl 73, Brno - KAPACITA NAPLNĚNA
14.2.20229-15 hPřekročte hranice své třídyDům školství, 17. listopadu 2995, Břeclav

eTwinningový projekt od A do Z  

Metodika mezinárodního online projektu eTwinning

Časová dotace: 9-15 hodin (6 h) 

Na semináři se dozvíte, jak realizovat mezinárodní projekt ve škole, resp. ve Vaší třídě. Seznámíte se s metodikou projektů eTwinning a principy projektového vyučování. 

Zjistíte, co neopomenout při přípravě, jak projekt začlenit do výuky a jak jej společně s projektovými partnery naplánovat a založit. 

Překročte hranice své třídy

Realizace mezinárodního online projektu eTwinning

Časová dotace: 9-15 hodin (6 h) 

Na semináři se seznámíte s virtuální třídou TwinSpace a jejím využitím v projektech mezinárodní spolupráce. Díky příkladům dobré praxe pochopíte, na jakém principu toto prostředí funguje. 

V praktické části již budete pracovat přímo v TwinSpace. Osvojíte si organizaci a administraci prostředí, vkládání a editování projektových aktivit či přidávání žáků. 

Naučíte se základy práce s fotografií, videem a dalšími materiály. Ukážeme si také, jak pracovat ve skupině, jak kombinovat online a offline aktivity i jak plnění aktivit kontrolovat.