Metodické semináře


Metodické semináře eTwinning jsou určeny pedagogickým pracovníkům MŠ, ZŠ a SŠ vzdělávajících děti, žáky a studenty ve věku 3-19 let. Semináře jsou zaměřeny na rozvoj dovedností v oblasti mezinárodní spolupráce žáků i učitelů v rámci Evropy. Připravují pedagogické pracovníky škol na realizaci mezinárodních projektů prostřednictvím digitálních technologií. Všechny semináře jsou pro učitele zdarma.

Forma: on-line, MS Teams

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ na metodické semináře

Pokud seminář v registračním seznamu nenaleznete, znamená to, že kapacita účastníků byla vyčerpána.

Přehled seminářů:  

datumčastyp semináře
27.05.2021
15:00-18:00
Překročte hranice své třídy
02.06.2021

15:00-18:00
eTwinningový projekt od A do Z

08.06.2021

15:00-18:00
Překročte hranice své třídy
10.06.2021

15:00-18:00
eTwinningový projekt od A do Z

   eTwinning do každé školy

délka semináře: max. 2 hodiny (včetně pauzy)

Úvodní seminář, na kterém se dozvíte základní informace o mezinárodních on-line projektech spolupráce mezi školami. Díky příkladům dobré praxe zjistíte, jak to celé funguje a jaké výhody Vám, Vašim žákům i škole eTwinning přinese. Poradíme Vám, kde hledat informace a inspiraci i jak díky eTwinningu můžete dále pracovat na svém profesním rozvoji.

   eTwinningový projekt od A do Z

délka semináře: max. 3 hodiny (včetně pauzy)

Na semináři se dozvíte, jak realizovat mezinárodní projekt ve škole, resp. ve Vaší třídě. Seznámíte se s metodikou projektů eTwinning a principy projektového vyučování.

Zjistíte, co neopomenout při přípravě i jak projekt realizovat, aby byl všem zapojeným k užitku a nikoli na obtíž.

   Překročte hranice své třídy

délka semináře: max. 3 hodiny (včetně pauzy)

Na semináři se seznámíte s virtuální třídou TwinSpace a jejím využitím v projektech mezinárodní spolupráce. Díky příkladům dobré praxe pochopíte, na jakém principu toto prostředí funguje.

V praktické části již budete pracovat přímo v TwinSpace. Osvojíte si administraci prostředí jako vkládání a editování projektových aktivit či přidávání žáků.

Naučíte se základy práce s fotografií, videem a dalšími materiály. Ukážeme si také, jak pracovat ve skupině, jak kombinovat online a offline aktivity i jak plnění aktivit kontrolovat.