Webináře – vzdělávejte se z pohodlí Vašeho domova


Národní podpůrné středisko pro eTwinning zahajuje další sérii online webinářů pro učitele. Webináře se konají vždy ve středu od 20,00 – 21,00 a jsou zdarma. Cílem webinářů eTwinning je pomoci učitelům v efektivní projektové práci. Na školní rok 2018/2019 jsme pro Vás připravili webináře, které pokrývají základní dvě oblasti projektové práce:

  • Metodika práce v online projektech eTwinning
  • Využívání ICT nástrojů k tvorbě různých typů projektových výstupů (fotografie, videa, časopis apod.)

Webináře jsou primárně určeny učitelům, kteří realizují projekt eTwinning, nebo ho plánují realizovat. Přínosné ale mohou být i pro učitele, kteří chtějí do své výuky zapojovat nové ICT nástroje, nebo je zajímá projektová výuka obecně. Lektory webinářů jsou zkušení ambasadoři eTwinning. Registrace je online.

Technické požadavky: účastníkům stačí běžný počítač/ notebook/ tablet s připojením na internet.

Na webináře se zaregistrujte zde.

Harmonogram webinářů:

DatumNázev webinářeAnotace
6.3.2019Nový TwinspaceNová podoba Twinspace je náplní webináře, ve kterém se seznámíme s aktualizacemi i novými prvky ve virtuální třídě. Ukážeme si, jak je využít v projektu, a budeme odpovídat na Vaše dotazy. Múžete se ptát už nyní na: https://bit.ly/2WsHSkT
13.3.2019Etwinning v cizích jazycíchCílem webináře jsou eTwinningové projekty v cizích jazycích. Zde se nabízí přirozená komunikace ve společném jazyce a s jasným tématem. Podívejme se společně na různé aktivity s využitím twinspace a externích nástrojů.
20.3.2019Etwinningové projekty v nejazykových předmětechCílem webináře je poukázat na to, že projekt je možné realizovat i v rámci nejazykových předmětů. Ukážeme vám jak je možné zapojit metodu CLIL do projektu.
27.3.2019Spolupráce v projektuCílem webináře je zaměřit se na jednu z nejpodstatnějších částí eTwinningového projektu - na spolupráci zapojených týmů. Ukážeme si příklady povedené projektové spolupráce, budeme se věnovat aktivitám i nástrojům, které spolupráci podporují a umožňují.
3.4.2019Fotky a podcasty v projektechCílem webináře je ukázat využití fotografií a podcastů v projektech. Ukážeme si, jak vyfotit dobrou fotku, jak případné nedokonalosti opravit a fotku upravit. Rozhodně nezapomeneme ani na natáčení videí. Podcasty jsou další jednoduchou možností, jak sdílem informace mezi partnery v projektu. Proto nezapomeneme ani na ně
10.4.2019Komunikace a videokonference v projektechMožnosti komunikace v projektové činnosti s ukázkou komunikačních nástrojů a využitím v praxi.
17.4.2019Designové myšlení v projektech eTwinningCílem webináře ja ukázat, jak v projektu eTwinning pracovat s reálnými problémy a navrhovat řešení v týmech (národních nebo smíšených)? Vyzkoušíme si metodu designového myšlení (design thinking) v online prostředí, jeho výstup vložíme na TwinSpace.
24.4.2019Diseminace a evaluaceCílem webináře je ukázat možnosti šíření informací o realizaci projektu a také zapojení žáků do vlastního hodnocení projektové práce. Ukázky použití vhodných ICT nástrojů.
22.5.2019Pojďme se inspirovatCílem webináře je poukázat na to, že inspirovat se od sebe můžeme i ve chvíli, kdy učíme na různých stupních vzdělávacího systému a naši žáci jsou tedy různě staří. I tak můžeme v eTwinningových projektech využívat stejné online nástroje, aplikace nebo technologie.
29.5.2019Prezentace pokaždé jinakCílem webináře je ukázat možnosti prezentace jako výstupu eTwinningového projektu. Ukážeme si, že výstupem práce žáků nemusí být jen klasická prezentace, ale např. video, fotografie, časová přímka, atd.
5.6.2019Jak na žádost o QLCílem webináře je představit koordinátorům projektu žádost o Certifikát kvality - Quality Label. Během webináře společně projdeme krok za krokem postup při podávání žádosti, vysvětlíme jednotlivá kritéria a samozřejmě předáme tipy, na co určitě nezapomenout.