Webináře – vzdělávejte se z pohodlí Vašeho domova


Webináře v 2. pololetí školního roku 2021/2022

Webináře eTwinning jsou určeny učitelům, kteří realizují projekt eTwinning, nebo ho plánují realizovat. Určitě ale mohou být přínosné i pro učitele, kteří chtějí do své výuky zapojovat digitální technologie a nové nástroje, nebo je zajímá projektová výuka obecně.

Webináře jsou vedeny zkušenými učiteli – ambasadory eTwinning.

Konají se 2x měsíčně vždy ve středy od 19:00 do 20:00 hodin a jsou pro registrované účastníky zdarma.

Webináře nejsou nahrávány a jejich témata se během roku neopakují.

Potvrzení o účasti na webináři Vám zašleme, pokud absolvujete daný webinář a v prezenční listině vyplníte i svou e-mailovou adresu a jméno.

Technické požadavky: počítač, notebook nebo tablet s připojením na internet, dobrou náladu a chtít se dozvědět něco nového a zajímavého o projektech eTwinning.

Registrace se uzavírá vždy 24 hodin před začátkem daného webináře.

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ

V tomto pololetí jsme pro Vás připravili následující webináře:

DatumNázev webinářeAnotace
9.3.2022Jednoduché aktivity do každého projektuPrvní krůčky v projektové práci? Nabízíme Vám inspiraci v podobě jednoduchých aktivit, které Vám usnadní cestu. Webinář je určen všem začátečníkům, kteří chtějí vyzkoušet něco nového. Určeno pro všechny typy škol a různé předměty od jazyků po ekologickou výchovu.
23.3.2022Aktivity pro 1.stupeň ZšJaké projektové aktivity můžeme realizovat na prvním stupni? Přijďte se inspirovat. Ukážeme si krátké aktivity a příklady s jednoduchou animací, rozmluvíme fotografii, vytvoříme jednoduchý e-book, práci s jednoduchou sdílenou tabulí.
6.4.2022S eTwinningem všeobecně i odborně - webinář pro odborné školy Představíme vám základní tipy a triky jak vytvořit jednoduché aktivity pro mezinárodní online projekty škol napříč všeobecnými a odbornými předměty; ukážeme příklady dobré praxe a společně vyzkoušíme různé aplikace pro interakci během online spolupráce.
20.4.2022Podpora čtenářské gramotnosti - čtenářská dílna, autorské čtení a psaní v mezinárodním projektuBřezen – měsíc knihy, duben - měsíc čtenářské dílny. Rádi vás přivítáme při společné přípravě čtenářské dílny, poznáme základy autorského psaní a čtení. Vyzkoušíme čtenářskou dílnu jako metodu výuky např. přírodovědných předmětů. Vše si s námi vyzkoušíte pomocí online nástrojů a též budeme sdílet vlastní zkušenosti. A to vše v kontextu mezinárodního projektu eTwinning.
4.5.2022Jak na Quality Label?Cílem webináře je představit koordinátorům projektu žádost o Certifikát kvality - Quality Label. Během webináře společně projdeme krok za krokem postup při podávání žádosti, vysvětlíme jednotlivá kritéria a samozřejmě předáme tipy, na co určitě nezapomenout.
18.5.2022Školka - místo pro eTwinningové projektyJe možné realizovat projekt v mateřské škole? Jak začít s projekty a jak je pro předškoláky připravit tak, aby byli motivováni? Na webináři si představíme praktické ukázky, výhody a nástrahy eTwinningové praxe. Ukážeme také jednoduché online nástroje (pexeso, puzzle). Prostor bude i pro dotazy a diskuzi.
1.6.2022eTwinning pro každého žákaNa webináři představíme, jak lze zapojit do eTwinningového projektu žáky se speciálními vzdělávacími potřebami tak, abychom je pro projektovou činnost nadchli a vytvořili aktivní spolupracující tým. Uvedeme několik praktických a názorných příkladů aktivit, činností a výstupů, které lze s žáky realizovat. Přidáme své zkušenosti, rady a budeme se snažit odpovědět na vaše dotazy.
15.6.2022Výstupy projektu - jak na ně?Korunou každého projektu je společný výstup. Může jím být společná e-book, kalendář, plakát, video, prezentace,... Během webináře si ukážeme, jak by mohly projektové výstupy vypadat a také si společně vyzkoušíme některé nástroje, které lze pro jejich tvorbu využít.