Webináře – vzdělávejte se z pohodlí Vašeho domova


Webináře v 1. pololetí školního roku 2021/2022

Milí eTwinneři,

Národní podpůrné středisko pro eTwinning zahajuje podzimní sérii online webinářů pro učitele.

Webináře se konají vždy dvě středy v měsíci od 19:00 do 20:00 hodin a jsou zdarma.

Jsou určeny učitelům, kteří realizují projekt eTwinning, nebo ho plánují realizovat. Přínosné ale určitě mohou být i pro učitele, kteří chtějí do své výuky zapojovat digitální technologie a nové nástroje, nebo je zajímá projektová výuka obecně. Lektory webinářů jsou zkušení ambasadoři eTwinning.

Technické požadavky: účastníkům stačí běžný počítač, notebook nebo tablet s připojením na internet.

Registrace bude uzavřena vždy 24 hodin před zahájením každého webináře. Registrovat se můžete zde.

 V tomto pololetí jsme pro Vás připravili následující webináře:

DatumNázevAnotace
6. 10.Nebojme se kódováníJak začlenit kódování do projektů? Kódování online i offline ve škole i v mezinárodních projektech nemusí být nic složitého. Přijďte a inspirujte se, jak podpořit informatické myšlení svých žáků.
20. 10. Dejme žákům možnost volbyJak poskytnout žákům možnost volby při zpracování výstupů ve výuce/projektech, a tak využít lépe jejich potenciál? Můžeme jim nabídnout šablony ve formě jednoduchých tabulek (choice boards), ve kterých se sami rozhodnou, co a jak zpracují. Během webináře se seznámíte s konkrétními ukázkami, jednu šablonu si budete moci vyzkoušet a společně budeme hledat tipy, jak poskytnout žákům možnost volby při zpracování výstupů v různých předmětech.
3.11.Čtenářské kompetenceČtenářství, etwinningový projekt a čtenářská gramotnost mají hodně společného. Ukážeme si možnosti, které nám nabízí implementování čtenářské dílny do etwinningového projektu. Zamyslíme se nad motivací k využití této projektové metody a společně připravíme několik námětů. Samozřejmě nám vypomohou digitální nástroje - třeba padlet a classroomscreen. Využijeme i dřevěné kostky:-)
17. 11. ETW vize a mise ve školeJak začlenit projekty mezinárodní spolupráce do vaší školní vize a mise? Každá škola je jedinečná a má jasně definovanou vizi a misi, které jsou pojítkem mezi školou a veřejností, žáky, učiteli a školní komunitou. Součástí každé vize a mise je také spolupráce mezi školami. Webinář Vás naučí pracovat s pojmy vize a mise a nastíní, jak zapojit učitele a žáky tak, aby se vize školy naplnila.
1. 12.Žáci a jejich smysluplné zapojení  v eTwinningovém projektuJak vtáhnout žáky co nejvíce do projektování? Cílem webináře je představit aktivity a předat si nápady, které s tím souvisí. Samozřejmě nám k tomu pomohou někdy i různé aplikace a především příklady dobré praxe.
15. 12.eTwinning a rozvoj kompetencí v předškolním a mladším školním věkuJak usnadnit přechod dětí ze školky do základní školy? Můžeme  jejich kompetence posílit učením v projektech eTwinning? Na webináři probereme vybrané kompetence a ukážeme tipy na projektové aktivity a příklady dobré praxe.