Webináře – vzdělávejte se z pohodlí Vašeho domova


Webináře v 2. pololetí školního roku 2020/2021

Milí eTwinneři,

Národní podpůrné středisko pro eTwinning zahajuje další sérii online webinářů pro učitele.

Webináře se konají vždy dvě středy v měsíci od 19:00 do 20:00 hodin a jsou zdarma.

Webináře jsou primárně určeny učitelům, kteří realizují projekt eTwinning, nebo ho plánují realizovat. Přínosné ale mohou být i pro učitele, kteří chtějí do své výuky zapojovat nové ICT nástroje, nebo je zajímá projektová výuka obecně. Lektory webinářů jsou zkušení ambasadoři eTwinning.

Technické požadavky: účastníkům stačí běžný počítač/notebook/tablet s připojením na internet.

Registrace bude uzavřena vždy 24 hodin před zahájením každého webináře. Registrovat se můžete zde

Ve 2. pololetí školního roku 2020/ 2021 jsme pro Vás připravili následující webináře:

TermínNázevAnotace
24.3.2021Hry a aktivity v projektových videokonferencích (pro 1.stupeň)Pořádáte se svými partnery videokonference na 1. stupni? Nevíte, jak je uspořádat a které aktivity v nich realizovat? Zamyslíme se nad aktivitami, které videokonferenci udělají více interaktivní.
7.4.2021Kreativně s online PowerPointem, únikové hry a digitální příběhy pro všechny, jednoduše a nápaditě (SlidesMania)Online Power Point nabízí množství nových využití, můžete v něm připravit originální únikové hry, psát digitální příběhy nebo vytvořit hon za pokladem. Podíváme se na šablony aplikace Slidesmania a jejich použití v projektech a výuce.
21.4.2021Ankety a dotazníky a jejich využití v mezinárodních projektechPotřebujete se domuvit na vhodném termínu online setkání? Chcete se přesvědčit, že vaši partneři viděli vaše aktivity? Rádi byste se v projektu pobavili? Pojďme si ukázat nejen možnosti twinspace ale i další možné aplikace či nástroje, které můžete použít.
5.5.2021iPad v projektu - využití aplikace iMovieNatáčíte klipy, fotíte fotky a tápete při jejich zpracování? Máte při tom iPad? Ukážeme Vám jak jednoduše můžete připravit výstup z Vašeho projektu.
19.5.2021iPad v projektu - využití aplikace Book CreatorChtěli byste výstup v podobě elektronické knihy a v iPadu máte aplikaci Book Creator? Tápete s jejím nákupem? Můžete vytvořit knihu s výstupem z Vašeho projektu a ještě ji sdílet s projektovými patnery. Na našem ws se podíváme na jednotlivé nástroje.
2.6.2021Čtenářská dílna v projektu? Ano, vyzkoušíme možnosti.Čtenářství, etwinningový projekt a čtenářská gramotnost mají hodně společného. Ukážeme si možnosti, které nám nabízí implementování čtenářské dílny do etwinningového projektu. Zamyslíme se nad motivací k využití této projektové metody a společně připravíme několik námětů. Samozřejmě nám vypomohou digitální nástroje - třeba padlet a classroomscreen. Využijeme i dřevěné kostky.
16.6.2021Jak na žádost QLCílem webináře je představit koordinátorům projektu žádost o Certifikát kvality - Quality Label. Během webináře společně projdeme krok za krokem postup při podávání žádosti, vysvětlíme jednotlivá kritéria a samozřejmě předáme tipy, na co určitě nezapomenout.