Webináře – vzdělávejte se z pohodlí Vašeho domova


Národní podpůrné středisko pro eTwinning zahajuje další sérii online webinářů pro učitele. Webináře se konají vždy ve středu od 20,00 – 21,00 a jsou zdarma. Cílem webinářů eTwinning je pomoci učitelům v efektivní projektové práci. Na školní rok 2017/2018 jsme pro Vás připravili webináře, které pokrývají základní dvě oblasti projektové práce:

  • Metodika práce v online projektech eTwinning
  • Využívání ICT nástrojů k tvorbě různých typů projektových výstupů (fotografie, videa, časopis apod.)

Webináře jsou primárně určeny učitelům, kteří realizují projekt eTwinning, nebo ho plánují realizovat. Přínosné ale mohou být i pro učitele, kteří chtějí do své výuky zapojovat nové ICT nástroje, nebo je zajímá projektová výuka obecně. Lektory webinářů jsou zkušení ambasadoři eTwinning. Registrace je online.

Technické požadavky: účastníkům stačí běžný počítač/ notebook/ tablet s připojením na internet.

Na webináře se zaregistrujte zde.

Harmonogram webinářů:

DatumNázev webinářeAnotace
15.10.Codeweek s eTwinningemEvropský týden programování Codeweek 2018 je kampaň na podporu programování. Cílem webináře je představit možnosti pro rozvoj informatického myšlení a algoritmizace ve školách i školkách. Podíváme se, jak formou her a pohybových aktivit objevovat s žáky informatické postupy, a to vše bez i s použitím počítače a zároveň jednotlivé aktivity použít v mezinárodní spolupráci eTwinning.
31.10.2018Projektový maratonWebinář nabízí inspiraci a nápady prostřednictvím přehlídky kvalitních projektů a aktivit, které byly v letošním školním roce oceněny Quality Labelem a představí je jejich autoři a realizátoři.
7.11.2018Projekty s nejmenšímiCílem webináře je ukázat specifika eTwinningových projektů s malými dětmi.Jak na to v mateřské škole a na prvním stupni ZŠ? Jak motivovat děti a zorganizovat práci učitele? Součástí webináře budou ukázky projektů a realizovaných vzdělávacích aktivit.
14.11.2018Projektový managementDobré vedení projektu je pro celkový úspěch projektu velmi důležité. Na webináři se zaměříme na všechny projektové fáze z pohledu koordinátorů eTwinningového projektu. Upozorníme, na co nezapomenout během příprava projektu, hledání spolehlivého partnera, při samotné realizaci a co udělat pro efektivní evaluaci.
21.11.2018Twinspace - prostor pro spolupráci partnerů v projektu eTwinningCílem webináře je ukázat možnosti prostředí Twinspace pro komunikaci a spoluprácí v eTwinningových projektech: deník projektu, aktivity, akce naživo.
28.11.2018Fórum na TwinSpace a interaktivní projektové aktivityCílem webináře je naučit účastníky používat fórum k týmové komunikaci v projektu, ukážeme příklad dobré praxi a účastníci si práci ve fóru prakticky vyzkouší v TwinSpace.
5.12.2018Erasmus+ a eTwinningCílem webináře je propojení programú Erasmus+ s eTwinningem. A víte proč? Přij´dte si poslechnout náš webinář v čase, který je ideální pro plánování projektu.
12.12.2018Setkávání "Face to face" aneb Jak vyzrát na mobilityCílem webináře je poukázat na zkušenosti s výjezdy žáků i učitelů v rámci projektů. Dozvíte se na co nazapomenout při organizaci mobilit a co naopak nechat doma a další postřehy z partnerských zemí.