Jak si vytvořit účet „EU Login“

V roce 2022 se platformy Evropské komise School Education Gateway a eTwinning sloučí do European School Education Platform [Evropské platformy pro školní vzdělávání]. Veškerý jejich obsah a služby se tak ocitnou pod jednou střechou. European School Education Platform [Evropská platforma pro školní vzdělávání] bude přístupná prostřednictvím autentizační služby „EU Login“ Evropské komise. Tento návod vám ukáže, jak si vytvořit účet „EU Login“, který oprávněným uživatelům umožňuje přístup k celé řadě webových služeb Komise, a to pomocí jedné e-mailové adresy a hesla.

Vezměte prosím na vědomí, že službu „EU Login“ budete moci pro European School Education Platform [Evropskou platformu pro školní vzdělávání] používat až po jejím spuštění. Do té doby prosím nadále používejte svůj stávající účet, jímž se přihlašujete k platformám eTwinning a School Education Gateway.

Jak si vytvořit účet „EU Login“?

Stáhněte si přehledný návod v PDF.

Jak postupovat, pokud již účet „EU Login“ máte?

Pokud již účet „EU Login“ máte, nemusíte si vytvářet nový.

Měli byste si však ověřit, že e-mailová adresa v rámci vašeho účtu „EU Login“ je totožná jako v rámci účtu, kterým se přihlašujete k platformám eTwinning / School Education Gateway.

Pokud se e-mailové adresy neshodují, najdete zde pokyny, jak aktualizovat e-mailovou adresu navázanou na účet, jímž se přihlašujete k platformám eTwinning / School Education Gateway.

Změna e-mailu, kterým se přihlašujete do eTwinningu, nebo jeho kontrola:

  • Přihlaste se do svého eTwinningového účtu zde.
  • Přejděte na svou profilovou stránku.
  • Klikněte na „Edit“ [Upravit], změňte e-mailovou adresu a klikněte na „Save changes“ [Uložit změny].

Změna e-mailu, kterým se přihlašujete na School Education Gateway, nebo jeho kontrola:

  • Přihlaste se na School Education Gateway pomocí svého účtu.
  • Přejděte na „My profile“ [Můj profil] (kliknutím na své jméno).
  • Klikněte na „Edit“ [Upravit], proveďte změny a klikněte na „Save“ [Uložit].

Jak se s pomocí „EU Login“ přihlásit?

Vezměte prosím na vědomí, že službu „EU Login“ budete moci pro European School Education Platform [Evropskou platformu pro školní vzdělávání] používat až po jejím spuštění.

Mezitím si můžete nový účet „EU Login“ vyzkoušet a připojit se s jeho pomocí k některé z dalších platforem EU uvedených níže. E-mailová adresa a heslo, s nimiž se přihlašujete k těmto platformám, je vždy váš „EU Login“. Při první návštěvě však můžete být požádáni, abyste si na nich vytvořili profil:

Další informace

Podrobnější informace o „EU Login“ jsou k dispozici v rámci Frequently Asked Questions [Často kladených otázek] (relevantní je sekce „Nejsem pracovníkem institucí EU“).

Pokud jste si tyto pokyny přečetli, ale nedokázali jste svůj problém se službou „EU Login“ vyřešit, můžete e-mailem nahlásit incident u externí podpory ke službě „EU Login“ na adrese: EU-LOGIN-EXTERNAL-SUPPORT@ec.europa.eu. Více informací nabízí tato stránka.

V případě problémů se svým eTwinningovým účtem se prosím obracejte na národní podpůrnou organizaci své země.

V případě problémů se svým účtem na School Education Gateway se prosím obracejte na asistenční službu platformy School Education Gateway.

Článek byl převzat z internetové stránky etwinning.net.