Jarní elearningový kurz eTwinning dokončil rekordní počet učitelů

On-line vzdělávání si získává mezi českou učitelskou veřejností stále větší oblibu. Kdo by také nedal přednost možnosti absolvovat školení nebo kurz bez cestování a v čase, který právě jemu vyhovuje nejlépe. V eTwinningu, kde se mezinárodní spolupráce odehrává s využitím výpočetní techniky a internetu, to platí přinejmenším dvojnásob.

České národní podpůrné středisko nabízí učitelům již několik let elearningový kurz metodiky mezinárodní spolupráce, který v letošním školním roce úspěšně dokončilo 46 učitelů-eTwinnerů z mateřských, základních a středních škol. Naučili se realizovat mezinárodní projekt krok za krokem i využívat řadu užitečných aplikací a internetových nástrojů. Kurzu se účastnili učitelé z České republiky a Slovenska, a tak byla v jeho průběhu navázána mezinárodní partnerství pro budoucí spolupráci škol z obou zemí.

Postřehy letošních absolventů:

  • Kurz byl dobře zorganizován. Časová náročnost byla přiměřená – na plnění úkolů bylo dost času i při jinak plném pracovním školním nasazení.
  • Děkuji za kurz, který měl smysl!
  • Oceňuji propojení se slovenskými kolegy. Mě i mé žáky potěšila „cizojazyčná“ spolupráce.
  • Celý kurz se mi moc líbil. Naučila jsem se mnoho nových věcí: Padlet, prezentace v programu Canva, dotazník. Bylo fajn, že bylo i pravidelné setkávání.
  • Děkuji, že pomáháte novým členům k tomu, aby snadněji vstoupili do prostředí eTwinningu :).
  • Vyzkoušení projektu nanečisto mi pomohlo se lépe v celém procesu přípravy a řízení projektu zorientovat.