Jak začít s jednoduchým mezinárodním online projektem, a to i bez znalosti cizího jazyka? Elearnigový kurz začíná 14. 3.

Chtěli byste Vy nebo některý z Vašich kolegů ve škole realizovat se žáky jednoduchý mezinárodní online projekt, ale netušíte, jak na to, případně je pro Vás překážkou cizí jazyk?

Nebo jste se už i zaregistrovali do platformy eTwinning, ale nevíte, jak pokračovat dál?

Pak je pro vás elearningový kurz Metodika mezinárodních projektů eTwinning ideální volbou.

Kurz je skvělou příležitostí, jak se seznámit s možnostmi aktivity eTwinning bez jazykové bariéry, z pohodlí domova a v čase, který vám vyhovuje nejlépe. Naučíte se realizovat mezinárodní projekt krok za krokem.

Kurz je určen pro eTwinnery z MŠ, ZŠ a SŠ z České a Slovenské republiky, takže v jeho rámci vzniknou opravdová mezinárodní partnerství. Po dobu 6 týdnů plní účastníci úkoly v 6 modulech, které je postupně provedou celým procesem eTwinningového projektu od vyhledání partnera, přes plánování, komunikaci, realizaci drobných aktivit ve virtuální třídě TwinSpace až po závěrečné zhodnocení. Jako bonus si pak absolventi odnášejí i dovednost používat zajímavé on-line nástroje využitelné ve výuce.

Velkou výhodou elearningového kurzu je jeho flexibilita. V rámci modulů pracují účastníci vlastním tempem – zadané úkoly plní, kdy se jim to v rámci týdne nejvíce hodí. Na plnění úkolů nejsou sami,  kromě sdílení se spolužáky využívají pomoc tutorů, tedy zkušených učitelů – ambasadorů aktivity eTwinning, kteří jsou jim dle potřeby k dispozici nejen v TwinSpace, ale i na e-mailu či telefonu.

V případě absolvování celého kurzu získají účastníci certifikát. Kurz je pro účastníky zdarma. Náklady hradí Národní podpůrné středisko pro eTwinning v ČR (DZS).

Jarní elearningový kurz začne v pondělí 14. 3. 2022. V případě zájmu Vám doporučujeme zaregistrovat se na kurz co nejdříve.

Další informace o kurzu naleznete zde. Kapacita kurzu v jarním termínu byla naplněna, kurz bude znovu probíhat na podzim.

Jak eLearning hodnotili absolventi podzimního kurzu?

Byla jsem spokojená. Náročnost úkolů i jejich množství bylo přiměřené a dalo se zvládnout v zadaném čase. Jako pracovně vytížená žena oceňuji flexibilitu, co se týče termínů odevzdání dílčích úkolů, děkuji 🙂

Mnohokrát děkuji za možnost zúčastnit se tohoto kurzu! Obzvláště bych chtěl touto cestou moc poděkovat lektorce, která nám byla po celou dobu obrovskou oporou a měla s námi nesmírnou trpělivost. Smekám před ní! Právě díky ní a dalším kolegyním měla celá akce velkou přidanou hodnotu k vlastnímu obsahu kurzu, který je prospěšný sám o sobě, a účast na něm bych doporučil každému (falešnému) začátečníkovi. Děkuji.