Oblíbená Letní dílna proběhla v Táboře.

Ve dnech 20. 8. – 23. 8. proběhla v Táboře již tradiční letní dílna eTwinning, které se letos zúčastnilo přes 60 účastníků. Již podruhé jsme na letní dílně přivítali také zahraniční účastníky, tentokrát z Litvy, kteří se spolu s českými učiteli učili, jak vytvářet online vzdělávací projekty a využívat různé ICT nástroje pro evropskou spolupráci škol.

V rámci letní díly si učitelé nanečisto vyzkoušeli, jak najít projektového partnera, jak založit online projekt, vybrat vhodné téma a jak na dálku pracovat na jeho výstupech ve virtuální třídě Twinspace. Lektoři ukázali učitelům řadu jednoduchých nástrojů, které jim pomohou například zpracovávat videa či fotografie, vytvářet komiksy nebo prezentace. „Naučila jsem se řadu nástrojů, které jsem neznala a které ráda použiju nejen v projektech, ale i při výuce,“ říká jedna z účastnic letošní letní dílny eTwinning.

Letní dílna se bude konat opět za rok v srpnu 2014 a je otevřena všem zájemcům včetně úplných začátečníků, kteří s aktivitou eTwinning ještě nemají žádné zkušenosti.

Výstupy projektu a fotografie můžete vidět na blogu letní dílny: http://letni-dilna-etwinning-2013.webnode.cz/