Druhé regionální setkání učitelů pracujících v programu eTwinning

Inspirace, motivace, sdílení, přátelská atmosféra, dobrá nálada – to byly hlavní atributy již druhého regionálního setkání učitelů pracujících v programu eTwinning, které se uskutečnilo 11. 4. 2018 v prostorách Magistrátu města Pardubice.

Na třicet učitelů z různých typů škol a různých obcí kraje Pardubice, kraje Hradec Králové a jejich okolí přijalo pozvání Národního podpůrného střediska pro eTwinning a pracovníků Europe Direct Pardubice, kteří zde představili a nabídli svůj program pro školy. Setkání se zúčastnili i zkušení učitele, kteří zde prezentovali své eTwinningové projekty a úspěšnou a inspirativní spolupráci s partnery z evropských škol, jmenovitě projekt Experience our Countries through QR codes ( ZŠ Heřmanův Městec), Česko-slovenský muzikál (ZŠ V. Havla Poděbrady), Moje město (ZŠ a PŠ U Trojice Havlíčkův Brod), One smile makes two Smiles ( ZŠ T. G. M. Borohrádek), Přijďte do našeho města ( SŠ zemědělská Čáslav), True stories from World War II ( ZŠ A. Jiráska Lanškroun) a Monsters ( ZŠ Trutnov). Výše uvedené projekty se zabývaly rozmanitými tématy a byly také příležitostí pro mezipředmětovou spolupráci.  „Včerejší setkání mě ohromilo skvělými pracemi. Úžasné bylo vidět příspěvky z různých typů škol, včetně školy praktické. Čas velice rychle utekl, ale zážitky ve mně zůstanou.“ konstatovala Marie Hřebíková, účastnice setkání.

Celé setkání se neslo v příjemné přátelské atmosféře, o čemž svědčí kladné ohlasy účastníků jak ze strany prezentujících, tak i posluchačů. Bylo a je zřejmé, že pokud práce na projektu zaujme a baví samotného učitele, pro projekt se nadchnou a rádi na něm pracují i jeho žáci.