European Schoolnet Academy

Chcete se zapojit do dalšího vzdělávání učitelů s evropským rozměrem, ale nechcete kvůli tomu cestovat nikam daleko? Zapište si bezplatný online kurz EUN Academy!

 Logo_EUNAcademy.jpg

European Schoolnet Academy je iniciativa evropského sdružení European Schoolnet (EUN), jejímž cílem je umožnit učitelům základních a středních škol vzdělávat se prostřednictvím online kurzů. Pod vedením zkušených lektorů budou diskutovány nejrůznější otázky školní praxe s důrazem na inovativní metody výuky a využití ICT ve vzdělávání. Důležitou součastí kurzů je vzájemná výměna zkušeností mezi zapojenými učiteli. K dispozici budou také například krátká videa, kvízy či rozšiřující materiály. Všechny kurzy jsou zdarma. Délka kurzů se pohybuje v rozmezí 6 až 8 týdnů, příprava zabere zhruba 2 až 3 hodiny týdně. Do kurzu se lze zapsat i v jeho průběhu.

Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách www.europeanschoolnetacademy.eu.

Aktuální kurzy – podzim 2015

DEVELOPING DIGITAL SKILLS IN YOUR CLASSROOM

Developing Digital Skills in your Classroom – New MOOC for teachers kicks off on 14
September! Digital skills are already an essential requirement for young people to succeed
in an increasingly digitized society. Join this exciting course by the European Schoolnet
Academy and get introduced to a wealth of tools and resources to support your students
develop a range of digital skills. Sign up now, the course starts on 14 September and is
free! Join the Facebook group and follow #eskillscourse on Twitter.

More information and registration: http://www.europeanschoolnetacademy.eu/web/developing-digital-skills-in-your-classroom

 

 INTRODUCING TECHNOLOGY-ENHANCED TEACHING

Interested in learning what Technology Enhanced Teaching (TET) competence is, how much
you have of it, and how to develop more? Then this course is for you! Join this introductory
course by the European Schoolnet Academy, and then be invited to join the follow-up MOOC
in which you will have the chance to collaboratively help define a new self-assessment tool
developing for teachers! Enrol now: Introducing Technology-Enhanced Teaching. The course
is free and starts on 28 September. Join the Facebook group and follow #MENTEPcourse on
Twitter.

More information and registration: http://www.europeanschoolnetacademy.eu/web/introducing-technology-enhanced-teaching/

Proběhlé kurzy

Cílem kurzu s názvem „Creative use of Tablets in Schools“ je ukázat učitelům, jak lze tablety využít ve výuce tak, aby podporovaly inovativní a projektovou výuku. Těžiště kurzu tvoří metodická práce s tablety, během kurzu ale účastníci dostanou i tipy na aplikace, které lze využít v různých vyučovacích předmětech. Masivní kurz využívá poznatků z projektu Creative Classroom Lab http://creative.eun.org, který v osmi evropských zemí včetně České republiky pilotoval zapojování tabletů do výuky za pomoci výukových scénářů speciálně navržených pro výuku s tablety. Výukové scénáře jsou k dispozici zdarma všem zájemcům na webu projektu. Během kurzu budou účastníkům poskytovat podporu ambasadoři – zkušení učitelé, kteří budou ve svém rodném jazyce pomáhat učitelům ze své země. Čeští učitelé se budou moci těšit podpoře Mgr. Petry Boháčkové ze ZŠ Dr. Edvarda Beneše v Praze 9 – Čakovice a nemusí se tak bát jazykové bariéry.

Kurz „How to Teach Computing: An Introduction to Concepts, Tools and Resources for Primary Teachers“ je určen primárně pro učitele na prvním stupni základní školy.  Jeho cílem je představit zajímavé aplikace a výukové materiály, díky kterým lze hravou formou zahrnout základy programování a bezpečného chování na internetu do výuky u mladších žáků. Cílem je rozvíjet logické a abstraktní myšlení, schopnost strukturovat problémy.