Zveme učitele i odbornou veřejnost na webinář „Jak bude vypadat výuka ve třídě budoucnosti“

Středa 20. 2. 2013, 20:00 – 21:00
Jak bude vypadat výuka ve třídě budoucnosti?
Cíle setkání:
  • Seznámit pedagogy ZŠ a SŠ a odborníky s výukovými scénáři třídy budoucnosti, které vznikají v rámci evropského projektu iTEC http://itec.eun.org. Scénáře akcentují samostatnou, tvořivou a projektovou práci žáků, při níž hrají klíčovou roli informační akomunikační technologie (ICT).
  • Ukázat účastníkům trendy ve výuce a výhody využívání ICT formou příkladu dobré praxe z ostravského gymnázia Hladnov, které bylo do projektu zapojeno.
  • Ukázat účastníkům nástroj TEAM UP podporující skupinovou práci žáků, který vznikl v rámci projektu a je zdarma k dispozici široké veřejnosti.
  • Seznámit účastníky s konceptem unikátního prostoru Future Classroom Lab (Třídy budoucnosti) http://fcl.eun.org/ v sídle organizace EUN, který byl upraven a vybaven tak, aby co nejlépe vyhovoval vizi o možnosti úzkého propojení nových technologií, moderních pedagogických metod a příjemného pracovního prostředí – prostředí, ve kterém žáci a studenti jiným způsobem, než formou tradiční frontální výuky, získají a mnohdy si i vlastní iniciativou pod vedením učitelů vybudují nové znalosti a dovednosti.
Komu je setkání určeno:
  • Učitelům prvního i druhého stupně základních škol a učitelům všech typů středních škol, kteří by ve své výuce rádi využívali ICT a dále všem odborníkům, kteří se zajímají o výukové trendy budoucnosti
Program:
  • Několik slov k cílům a konceptu projektu iTEC: Mgr. Barbora Grečnerová, Dům zahraničních služeb
  • Příklad dobré praxe: iTEC na Gymnáziu Hladnov v Ostravě, Mgr. Martina Baseggio
  • Reálná třída budoucnosti: jak vypadá a jak ji lze přenést do českého prostředí, Mgr.Zdeněk Heteš (ZŠ Mládežnická Trutnov)
Lektoři:
Mgr. Barbora Grečnerová a Mgr. Zdeněk Heteš
Webinář metodicky připravila Mgr. Barbora Grečnerová (Dům zahraničních služeb, DZS www.dzs.cz/eun ). Je organizován v rámci projektu iTEC, ve kterém je DZS asociovaným partnerem.
Vstup na webinář na stránkách rvp.cz: http://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=5539