Zapojte se do evropského týdne programování!

Právě probíhá letošní ročník CodeWeek, celoevropské kampaně na podporu programování a rozvoje informatického myšlení. Vyberte si z více než stovky akcí, které se v rámci CodeWeek 2018 uskuteční v různých městech ČR zde, a přijďte programovat. Nebo uspořádejte svou vlastní akci – ať již pro žáky vaší školy nebo událost otevřenou pro rodiče a širší veřejnost, a ukažte jim, že programování může být zábavná a tvůrčí aktivita pro každého. Více informací o kampani CodeWeek 2018 a praktický postup, jak se zapojit, naleznete na českých stránkách www.codeweek.cz.

 

A co v rámci CodeWeek 2018 připravuje Dům zahraniční spolupráce a eTwinning?

  • Kódování s eTwinningem – webinář, který proběhne v pondělí 15. října od 20h, je vhodný pro všechny učitele, kteří se chtějí s žáky pustit do kódování. Na webináři ukážeme, jak formou her a pohybových aktivit objevovat s žáky informatické postupy, a to vše bez i s použitím počítače a zároveň jednotlivé aktivity použít v mezinárodní spolupráci eTwinning. Na webinář je nutné se předem registrovat  na webu zde.
  • Programátorem za 5 minut? – akce pro širokou veřejnost, na které se naučíte během chvilky ovládat robota nebo napsat svůj první řádek kódu, se uskuteční v úterý 16. října přímo v DZS. Na stanovištích budou připraveny různé aktivity – od blokového programování až po robota se senzory. Stačí přijít kdykoli mezi 13:30 – 17:00 na náměstí Republiky a místo čekání na tramvaj zjistit, co se ukrývá ve vnitrobloku Domu zahraniční spolupráce. Více na webu DZS.
  • Codeweek s eTwinningem 2018 – akce je určena učitelům mateřských, základních a středních škol a proběhne v rámci národní konference Erasmus+/eTwinning 2018 v Plzni. V první části sobotního dopoledne si učitelé budou moci vybrat jeden ze čtyř workshopů (Včelka Bee-Bot v akci, Není pouze jedna cesta!, Micro:bit v Říši divů, Scottie Go!). Na workshopy následně naváže panelová diskuze, během které společně otevřeme téma důležitosti programování ve školní výuce.
  • Programování pro třídu 21. století – workshop zaměřený na programování se uskuteční 15. – 17. října v Bruselu. Zúčastní se jej učitelé z různých evropských zemí včetně dvou českých zástupců. Kromě zajímavého tématu a možnosti navázat mezinárodní kontakty mají účastníci možnost zažít, jak probíhá výuka ve Future Classroom Lab – Třídě budoucnosti. Tato modelová třída, vybavena moderními technologiemi, umožňuje flexibilní uspořádání prostoru a tím podporuje různé způsoby učení. Díky Národnímu podpůrnému středisku pro eTwinning se workshopů v této třídě pravidelně účastní čeští učitelé, více informací najdete zde.