Úspěch českých škol v Evropských cenách eTwinning 2019

Také v roce 2019 zaznamenala Česká republika úspěch při udílení Evropských cen eTwinning. Srdečně blahopřejeme paní Kateřině Opočenské (ZŠ T. G. Masaryka Kutná Hora, Jiráskovy sady 387) a paní Anne-Christine Trochut (Jazykové gymnázium Pavla Tigrida, Ostrava-Poruba), jejichž projekty byly oceněny ve speciálních jazykových kategoriích!

V rámci projektu paní Opočenské „Be a buddy, not a bully“ se žáci pokusili sami definovat, co je šikana a ukázat, že všichni spolu můžeme žít, i když jsme každý jiný. Zapojili se také do  kampaně proti šikaně a snažili se rozvíjet demokratické principy ve škole. Projekt byl realizován v anglickém jazyce a kromě České republiky se do něj zapojily také školy z Chorvatska, Polska, Francie, Itálie a Rumunska. Projekt byl oceněn speciální cenou  v kategorii Anglický jazyk. V České republice tento projekt získal Národní cenu eTwinning za rok 2018 v kategorii 2. stupeň ZŠ.

Projekt paní Trochut s názvem Voyage au cœur des cuisines européennes! byl změřen  na studium evropské gastronomie s cílem navrhnout virtuální restaurace. Žáci sdíleli recepty a vytvářeli plakáty a restaurační menu pro každou zemi. Společným výstupem je elektronická kniha restaurací v několika jazycích. Hlavním jazykem projektu byla francouzština a kromě jazykových znalostí si žáci zlepšili také digitální dovednosti a objevili kulinářské speciality Evropy. Projekt byl oceněn speciální cenou v kategorii Francouzský jazyk.

Z 860 přihlášených projektů vybrala porota vítěze 4 věkových kategorií a 8 speciálních kategorií. Kompletní seznam projektů oceněných Evropskými cenami eTwinning 2019 naleznete na https://www.etwinning.net/cz/pub/highlights/european-prizes-winners-2019.htm.

Výhercům gratulujeme!