Týdny s eTwinningem 2012

Národní podpůrné středisko pro eTwinning zve všechny školy, učitele i žáky k účasti na aktivitách v rámci „eTwinning Weeks“ – Týdnů s eTwinningem.

Tato akce především podporuje vznik nových mezinárodní partnerství škol – projektů eTwinning, do kterých se mohou zapojit všichni evropští učitelé a žáci. 

Týdny s eTwinningem probíhají do 10. října. 

Pokud jste učitel, který dosud není zapojený v eTwinningu, zaregistrujte se na www.etwinning.net a získejte tak přístup k dalším aktivitám. Můžete se také přihlásit na naše semináře, kde vás naši zkušení lektoři provedou eTwinningem krok za krokem. Semináře probíhají ve všech krajích ČR. Termíny a registraci naleznete zde 

Pro všechny  zaregistrované učitele věkové skupiny 11 – 19, kteří dosud nenašli projektového partnera, nabízíme v rámci Týdnů s eTwinningem jedinečnou možnost zapojit se do unikátního online Partner Finding Fair – Veletrhu vyhledávání partnerů. V průběhu týdne se budete moci zkontaktovat s více než dvěma sty evropských učitelů, kteří také hledají partnera pro projekt. V hledání i přípravě Vašeho projektu Vám po celou dobu trvání veletrhu  (2. – 10. října 2012) budou nápomocni pracovníci NSS.

I pro zkušené učitele v eTwinningu může být motivací nové prostředí TwinSpace, které je nově spuštěno a Vám se zpřístupní, pokud si registrujete nový projekt. Nové prostředí Twinspace je uzpůsobené nahrávání většího množství projektových výstupů, je přehlednější a také uživatelsky přátelské.

Jak se zapojit do evropských aktivit v rámci této akce:

Na www.etwinning.net se přihlaste na vaší pracovní plochu a klikněte na nové políčko s názvem „Projekty! Projekty! Projekty!”.

Dostanete se na stránky „Týdnů s eTwinningem“, kde můžete:

  • Zveřejnit vzkaz nebo odpovědět na některou ze zpráv – pokud se chcete spojit s dalšími evropskými učiteli, nalézt partnery a případně založit projekt.
  • Přihlásit se na internetový „veletrh pro vyhledávání partnerů“, který se uskuteční v době od 2. – 10. října a bude určen učitelům žáků ve věku 11–19 let.
  • Nechat se inspirovat novými projektovými balíčky a přehrát si videa od zkušených etwinningových učitelů, kteří vám poradí, jak založit a realizovat projekt.
  • Nalézt pomoc a podporu. Pročtete si nové návody Jak najít partnery v sedmi jednoduchých krocích a Jak používat prostředí TwinSpace.

Jak se zapojit do národní aktivity a uspořádat projektový Den s eTwinningem:

Uspořádejte do konce října „eTwinningový projektový den“ na vaší škole. Můžete tuto akci například spojit s plánováním vašeho nového projektu nebo s hledáním partnerské školy.

Můžete také uspořádat projektový den ve spolupráci s vaší stávající partnerskou školou a  pozvat rodiče nebo okolní školy a seznámit je s vašimi projekty.

Dejte nám emailem na etwinning@naep.cz vědět, kdy projektový den chystáte a jakým způsobem proběhne. Národní středisko pro eTwinning vám zašle propagační materiály s logem eTwinning pro vás a vaše zapojené žáky.  Na základě rozsahu akce a dohody s pořádající školou nabídne i podíl na nákladech spojených s organizací.