Jak trávily panenky Dominika a Filip Vánoce? Přeci s eTwinningem?

V rámci kampaně „Panenky jdou do světa“ oslavují také eTwinningové školy 30 let programu Erasmus+ . A jak jinak než cestováním, i když někdy jen virtuálním.

Školy, jež jsou součástí eTwinningu, se do oslav mohou zapojit jednoduchou aktivitou, jejíž cílem je propagace projektových aktivit, které žáci realizují.

Do kampaně se zapojila i ZŠ Dukelská z Benešova, která si na období vánočních svátků pozvala do školy panenku jménem Filip. „Děti si jej hned oblíbily a slíbily mu seznámení s našimi projekty i se zajímavostmi ve městě. Vzaly tedy Filípka na návštěvu do Muzea umění a designu, kde právě probíhala krásná výstava betlémů a vánočních tradic. Toto muzeum hraje důležitou roli v našem novém projektu Svět muzea.“ prozradila tamní koordinátorka eTwinningových projektů Mgr. Jana Uhrová.  

Celou návštěvu pak žáci zdokumentovali a výstupy vložili na společný web oslav

To na základní školu do Hustopečí dorazila zase panenka Dominika. Žáci 1.A jí ukázali nejen svoji třídu, ale také svůj projekt nazvaný Malí koledníci. Za to jim Dominika přivezla milé eTwinningové dárečky. Z celé návštěvy pak vznikl komiks, na kterém děti prezentují svůj projekt.

Chcete-li také prezentovat svoji školu a své projekty, pozvěte i k vám naše eTwinningové panenky nebo si prostě vyrobte panenku vlastní a zapojte se do kampaně!

Všechny důležité informace najdete zde.