SŠ – Learning European history through use of Drama

Tento projekt se zaměřil na objevování evropské historie prostřednictvím dramatu. Žáci nastudovali dvě národní události, které ovlivnily dějiny celé Evropy, a každá partnerská škola pak zahrála a natočila dva filmy, které se k těmto událostem vztahují. Projekt byl realizován jako projekt eTwinning – Comenius a školy se tak během projektu i vzájemně setkávaly tváří v tvář.

Autor projektu: Dagmar Vejchodová, Gymnázium P. Křížkovského, Brno

Věk zapojených žáků: 15-18 let

Partneři: Turecko, Bulharsko, Estonsko, Španělsko, Itálie, Velká Británie, Portugalsko

Jazyk projektu: angličtina

Cíl projektu: Ukázat studentům, že i učení může být zábavné, naučit se více o své vlastní historii a historii evropské, dále uvědomění si evropské identity.

Postup práce:  Každá škola kromě dramatu a filmu vytvořila prezentace sedmi významných dějinných osobností, všech 49 osobností si školy rozdělily losem a na každé setkání si pak žáci z každé země připravili jednu osobnost a zahráli scénku z jejího života. Významné osobnosti byly uváděny na jeviště v rámci večerů (význačných osobností) evropské historie, které se konaly na všech školách. Na nich byly na scénu uvedeny i události z dějin partnerských regionů, které vybrala každá partnerská instituce, napsala scénář a v mezinárodním žákovském obsazení ji uvedla na scénu.

Spolupráce/inspirace: Projekt názorně ukazuje, jak se lze historii Evropy naučit zajímavým a zábavným způsobem a zároveň si procvičit anglický jazyk.

Předměty: design a technologie, drama, historie, cizí jazyky, jazyk a literatura, hudba

Využití ICT nástrojů: Slide share, Slide boom

Výstupy projektu:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p97084/welcome

Ocenění: Certifikát kvality 2015, Národní cena 2015