Projektové aktivity na téma roku 2020

Rok 2020 je v eTwinningu a v Evropě obecně věnován klimatickým změnám a výzvám směřujícím k ochraně a udržitelnosti životního prostředí. Národní podpůrné středisko spustilo spolu s ambasadory eTwinning v nástroji padlet nástěnku, která může fungovat jako zdroj pro české učitele a eTwinnery. Na této nástěnce bude společně vznikat soubor nápadů na aktivity zaměřené na environmentální výchovu, které mohou být uplatněny v předškolním, základním i středním vzdělávání. Budou sloužit především jako sdílení inspirace mezi učiteli, vybrané příspěvky mohou být následně zveřejněny ve výroční publikaci k tématu roku v eTwinningu.

Plánujete nebo už jste realizovali nějakou ekologicky zaměřenou aktivitu? Představte svůj nápad v některé z osmi uvedených kategorií na nástěnce: Globální oteplování a jiné klimatické změny; Odpady aneb věčné „Kam s ním?“; Já a můj příspěvek k udržitelnosti životního prostředí; Rostliny a živočichové kolem nás; Odpovědní spotřebitelé; Uhlíku na stopě aneb nejen ekologické cestování; Paní voda a Paní energie; Co se nevešlo do 1-7 J . Přímo v prostředí padletu jsou nahrány vzorové příspěvky a instrukce ohledně struktury, aby byl nástroj přehledný a co nejlépe využitelný.

Ať už se chcete s kolegy podělit o své tipy na zajímavé aktivity, nebo se naopak jen od ostatních inspirovat do svých projektů či běžné výuky, vše naleznete na tomto odkazu.