Program Erasmus+ slaví

„Cestování za vzděláním bylo přístupné jen malé skupině lidí, ale díky programu Erasmus plus se stalo vzdělávací normou a tento trend bude dále pokračovat. Již 9 000 000 studentů mělo možnost využít různých studijních programů a vyjet do zahraničí“. Řekl ve své zahajovací řeči Tibor Navracsics, komisař pro vzdělávání, kulturu a sport Evropského parlamentu u příležitosti 30. výročí celého programu a zahájení konference, která proběhla ve Štrasburku pod záštitou Evropského parlamentu a účasti prezidentů Jean Claude Junckera a Antonia Tajaniho.

V rámci konference byli oceněni organizátoři, učitelé a účastníci studentských výměn jako příklady dobré praxe. Za Českou republiku to byla Mgr. Martina Baseggio, z Gymnázia Hladnov a Jazykové školy v Ostravě, která také pracuje jako ambasador eTwinning.

A jaké jsou její Plusy programu Erasmus Plus?

„ Jako vyučující jazyků se snažím dávat studentům možnost komunikovat aktivně v angličtině a daří se mi to pomocí eTwinningových projektů, mobilit v rámci Erasmu plus a jiných aktivit, které Erasmus plus nabízí. Mnoho mých studentů, kteří absolvovali pobyt v zahraničí již na střední škole, potom pokračuje i na škole vysoké.“ řekla Martina Baseggio. „ Nespornou přidanou hodnotou mezinárodních studijních pobytů je zlepšení jazykových a komunikačních dovedností, mladí lidé se naučí samostatnosti a získají zkušenosti, které dále uplatní v profesním životě. Opuštěním své komfortní zóny si člověk snáz uvědomí hodnoty, kterých si dříve nevšímal. Dle mého názoru by všichni mladí lidé měli mít možnost vycestovat v rámci svého vzdělávacího procesu. Proto přeji programu Erasmus plus mnoho spokojených studentů.“

 

       

Category:Homepage