Přihlaste se do eTwinningu, stojí to za to!

Díky tomu, že náš eTwiningový projekt „eTwinautas en las ciudades (in)visibles“ vyhrál první evropskou cenu eTwining v roce 2015, bylo nám umožněno zúčastnit se společného kempu vítězných projektů v Bruselu.

Společně s námi se tohoto kempu zúčastnili i naši projektoví partneři z jiných zemí, např. ze Španělska, z Itálie či z Norska. Setkání s nimi bylo jedním z překvapení, která na nás v Bruselu čekala. Toto setkání bylo příjemnější a osobnější než přes webové kamery.

Díky eTwinningu jsme mohli navštívit Evropský parlament a Evropskou komisi, kde jsme se zúčastnili různých přednášek a diskuzí. Po prohlídce města Bruselu, jsme se přemístili do přírodovědného muzea, kde probíhal ceremoniál vyhlášení vítězů. Tam jsme převzali ocenění za náš projekt.

Program byl velmi nabitý, někteří z nás si poprvé zahráli bowling, jiní byli nadšeni z workshopů, které pro nás byly nachystány. Všichni ještě doteď vzpomínáme na bohatou jídelní tabuli, která nám dovolila ochutnat nejrůznější speciality mezinárodní kuchyně. Na tyto čtyři dny budeme dlouho vzpomínat.

Děkujeme eTwinningu, že nám poskytnul tento nezapomenutelný zážitek. Také velké poděkování patří naší paní profesorce Olze Martínez, která nás do projektu nejenom přihlásila, ale také se s námi na něm podílela a po celou dobu nás v Bruselu doprovázela.

Viva eTwinning!

 

Kateřina Dvořáčková 4š6

Klasické a Španělské Gymnázium Brno Bystrc

IMG_0130