Podzimní elearningový kurz Metodika mezinárodních projektů eTwinning začíná 12. října

Národní podpůrné středisko pro eTwinning (DZS) zve především začínající eTwinnery na elearningový kurz Metodika mezinárodních projektů eTwinning. Účastníci si vyzkouší mezinárodní on-line spolupráci a naučí se pracovat v prostředí virtuální třídy TwinSpace – to vše z pohodlí domova a v čase, který právě jim vyhovuje nejlépe.

Kurz je určen pro eTwinnery z MŠ, ZŠ a SŠ z České a Slovenské republiky, takže v jeho rámci vzniknou opravdová mezinárodní partnerství. Po dobu 6 týdnů plní účastníci úkoly v 6 modulech, které je provedou celým procesem eTwinningového projektu od vyhledání partnera, přes plánování, komunikaci, realizaci drobných aktivit až po závěrečné zhodnocení. Jako bonus si pak absolventi odnášejí i dovednost používat zajímavé on-line nástroje využitelné ve výuce.

V rámci modulů pracují účastníci vlastním tempem a využívají pomoc tutorů (zkušených učitelů – ambasadorů aktivity eTwinning), kteří jsou jim dle potřeby k dispozici nejen v TwinSpace, ale i na e-mailu, skypu nebo telefonu. Celý kurz zahajuje úvodní webinář v podvečerních hodinách. Po absolvování celého kurzu získají účastníci certifikát. Kurz je pro účastníky zdarma.

Podzimní elearningový kurz začne v pondělí 12. 10. 2020. V případě zájmu Vám doporučujeme zaregistrovat se na kurz co nejdříve.

Další informace o kurzu a registrační formulář naleznete na https://www.etwinning.cz/e-learningovy-kurz/.

Na závěr ještě několik postřehů od absolventů jarního kurzu:

Časově náročné, ale rozhodně velmi přínosné do budoucí praxe.“

Poznala jsem spoustu užitečných nástrojů, které využiji i v běžné práci.“

Chtěla bych poděkovat tutorům za chápavé a odborné vedení a otevření nové cesty spolupráce s kolegy v rámci Evropy.“