Podávání žádostí o Quality Label

Národní podpůrné středisko upozorňuje všechny realizátory projektů eTwinning na blížící se termín podávání žádostí o QL – 1. července 2014. Tento termín bude jediný v roce 2014.

Tématu žádostí o Quality Label bude věnován i poslední webinář v tomto školním roce, který proběhne 4. června od 19,00. Nezapomeňte se zaregistrovat!!!

 

Hodnocení koordinuje Národní podpůrné středisko a sestavuje k tomuto účelu komisi hodnotitelů, která se skládá z odborníků působících ve vzdělávání. Certifikát kvality umožňuje vytipovat projekty, které mohou ostatním učitelům sloužit jako vzor. O certifikát kvality „eTwinning Quality Label“ mohou žádat všechny projekty, které dosud toto ocenění nezískaly – tedy i ty, které neuspěly v minulém hodnotícím kole.

Pro zařazení projektu do hodnocení  je nezbytné vyplnit elektronickou žádost, která je k dispozici v sekci „Projekty“ na Vaší „Pracovní ploše“ a vyplňuje se on-line. Žádost o hodnocení si podává každý učitel zapojený do projektu.

Několik tipů pro zdárné vyplnění žádosti o QL:
1. Žádost si připravte předem ve Wordu. Na vyplnění žádosti totiž máte jen 20 minut a za tento čas byste nemuseli zvládnout napsat vše, co byste o své práci chtěli hodnotitelům sdělit. Nepoužívejte také diakritiku, zmenšujete tím povolený rozsah jednotlivých částí žádosti o QL.
2. Pečlivě na svém desktopu zkontrolujte, zda žádost byla odeslána – zobrazí se Vám to na Vaší pracovní ploše v sekci Mé projekty ve sloupci Certifikáty. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, neváhejte kontaktovat pracovníky NSS, kteří prověří, zda Vaše žádost skutečně odešla.
3. Žádná informace není zbytečná. Vaše děti byly určitě z práce na projektu nadšené a společně s partnerem jste udělali kus práce. Hodnotitelé to ale nevědí, nebojte se o tom rozepsat. I zdánlivě nevýznamná aktivita může ovlivnit hodnocení
4. Výstupy jsou nezbytnou součástí projektu, bez nich nelze projekt hodnotit. Nezapomeňte na své blogy, webové stránky projektu i školy, videa, případně i články v regionálním tisku (televizi), kde jste měli možnost projekt prezentovat.
5. Spolupráce s partnerem. Popište co nejpřesněji, jak spolupráce probíhala.
6. Podpora kolegů a vedení školy. Pokud se Vám podařilo zapojit do projektu další kolegy, napište o tom. Na druhou stranu se nebojte napsat, že vás kolegové ani vedení školy nepodporovali, není to Vaše chyba a Váš projekt tím neztrácí na kvalitě.

Všem přihlášeným budeme držet palce!!

Výsledky budou zveřejněny na www.etwinning.cz