Panenky jdou do světa… s eTwinningem. A nejen s ním!

Program Erasmus v letošním roce slaví již 30 let své existence – a jde o výročí, na které může být celá Evropa právem hrdá!

Letošním rokem ale oslavy mezinárodního vzdělávání nekončí. V duchu oslav se v České republice ponese také rok příští, kdy si připomeneme 20 let existence mezinárodních vzdělávacích  programů přímo u nás.

A zapojit se do těchto výročních oslav můžete nyní i Vy.

Jak se lze oslav zúčastnit?

  1. Pozvěte k sobě do školy jednu ze tří oficiálních panenek kampaně reprezentujících sekci školního vzdělávaní (více na mujerasmus.cz/panenky) a seznamte třídy ve Vašem okolí s eTwinningem či dalšími evropskými programy.
  2. Vytvořte si vlastní panenku (skutečnou či elektronickou), kterou provedete Vaším eTwinnigovým projektem či projektem Erasmus+.
  3. Vytvořte komiks o max. 9 rámečcích (1 strana A4) na téma Panenka v naší partnerské zemi.

Jednotlivé aktivity můžete samozřejmě kombinovat anebo si vybrat jen tu, která Vám vyhovuje nejvíce.

A nezapomeňte sdílet Vaše výstupy s ostatními eTwinnery v České republice pomocí Twinspace stránek celé soutěže, více zde.

Kampaň byla zahájena na Národní konferenci Erasmus+/eTwinning v říjnu 2017 a Vy nyní máte po celý rok možnost zapojit se do těchto oslav a naší soutěže.

Vyhlášení celoroční soutěže o nejlepší komiks proběhne na Národní konferenci  Erasmus+/eTwinning 2018, kde i Vy budete mít tu možnost hlasovat o tom, které škole se podařilo oslavy těchto programů pojmout nejlépe.

 

Kontaktní osoby: Mgr. Ivana Brabcová, i.brabcova@gmail.com  a Mgr. Pavlína Toporská, pavlina.toporska@dzs.cz