Ohlédnutí za Letní dílnou eTwinning 2017

Na konci srpna se uskutečnila každoroční Letní dílna  eTwinning ve městě Tábor. V letošním roce se dílny zúčastnilo téměř 80 českých a slovenských učitelů z mateřských, základních, ale i středních škol, které jsou vedeny v rejstříku MŠMT.

Účastníci Letní dílny byli rozděleni do osmi skupin a jejich prvním úkolem bylo najít členy svého týmu a své lektory, se kterými strávili následujících několik dnů. Další výzvou bylo najít si projektového partnera mezi ostatními skupinami, společně vymyslet a zaregistrovat projekt a společně realizovat vlastní projektovou činnost. Během práce na projektu účastníci získali potřebné informace k realizaci mezinárodních projektů, poznali velké množství online nástrojů a aplikací pro tvorbu výstupů a díky účasti učitelů ze Slovenska měli možnost navázat kontakty a začít opravdovou mezinárodní spolupráci.

Celá akce byla založená na projektové spolupráci formou zážitkového učení již od prvního seznámení týmů až po společnou prezentaci na závěr.

 

A co nám po skončení akce řekly účastníce?

“Letná dielňa bola pre mňa studnicou nápadov a nástrojoch IT ako oživiť projektové výstupy, postupne u žiakov a učiteľov – mojich kolegov zlepšiť počítačovú gramotnosť. Dnešná generácia detí zbožňuje stále nové inšpirácie pri výučbe, či už cez obrázkové slovníky, komiksy, videá a pod. Letná dielňa v Tábore bola nad moje očakávania aj čo sa týka zdokonalenia sa práce s eTwinningom aj čo sa týka príjemných vzťahov. Som vďačná aj za tematický večer v „hostinci z čias Husitov. Na záver by som rada poďakovala za príjemne strávené štyri dni v Tábore, kde som získala užitočné informácie pre moderné vyučovaniu v škole a tiež veľa nových priateľov.” Ing. Marta Rovná, ZŠ Kulíškova Bratislava

“Letní dílna byl úžasný zážitek. Co se dá říci o víkendu, který je nabitý akcemi, novými zážitky, přátelstvím, vědomostmi a dovednostmi? I naprostý neznalec, dostal „kuchařku“ jak na nástroje a aplikace, se kterými jsme se nikdy nepotkali. Všechno jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži. Hupli jsme zpět do dětských let a sami jsme si prožili, jaké to je, pracovat z pozice žáka na projektu, jak vést videokonferenci, stříhat videa, tvořit animovaný film, pracovat s fotografiemi a mnoho dalšího. A to všechno v úžasném prostředí starobylého města Tábora a za laskavého a trpělivého vedení ambasadorů.” Mgr. Michaela Bennett, VOŠ, SPŠ a SOŠ Podskalská, Praha

 

Na fotografie se můžete podívat zde: Letní dílna 2017.

Výstupy z projektů Letní dílny:

Červený tým

Zelený tým

Černý tým

Bílý tým