Nové publikace: 15 let s eTwinningem a eTwinning v čase změn

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v ČR (DZS) na konci roku 2020 vydalo dvě nové publikace: 15 let s eTwinningem a eTwinning v čase změn – shrnutí monitorovací zprávy za rok 2019. Obě brožury jsou nyní dostupné ke stažení zdarma ve formátu PDF na https://www.etwinning.cz/ke-stazeni/.

V publikaci 15 let s eTwinningem naleznete výběr oceněných projektů z národních cen za 15 let působení eTwinningu v České republice. Společně s koordinátory projektů budete moci zavzpomínat, jak to tenkrát všechno začalo a jak se eTwinning a realizované projekty mezinárodní online spolupráce vyvíjely. Pokud s eTwinningem teprve začínáte, naleznete v této publikaci nejen potřebnou motivaci, inspiraci, ale i cenné rady od zkušených eTwinnerů. Vyzpovídali jsme totiž učitele, kteří jsou v eTwinningu registrovaní již od jeho počátku, ale i ty, kteří s eTwinningem začali před několika lety a od té doby na něj nedají dopustit.

Monitorovací zprávu eTwinningu vydává Centrální podpůrné středisko (CSS) každé dva roky. Publikace se zabývá nejdůležitějšími aktivitami a úspěchy eTwinningu, na druhé straně pak oblastmi, které je třeba nadále rozvíjet. Výsledky byly získány analýzou rozsáhlého průzkumu, do kterého můžete díky této publikaci nahlédnout. Vydání pak referuje nejen o prospěšnosti eTwinningu pro učitele a jejich žáky, ale velká pozornost je zde věnována i významu škol s titulem eTwinningová škola. Shrnutí monitorovací zprávy eTwinningu za rok 2019 s názvem eTwinning v čase změn je nyní dostupné v českém jazyce.