Návod na Twinblog

Deník projektu

V deníku projektu můžete uvádět průběžné informace o dění ve Vašem projektu, reps. můžete dokumentovat průběh Vašeho projektu. Kromě vkládání textů a odkazů zde můžete publikovat i fotografie. (TwinBlog je přístupný až v tom okamžiku, kdy máte uzavřený projekt.)

Přístup do deníku najdete v sekci Projekty, vedle názvu projektu. Je zde možnost prohlédnou deník a změnit deník. Přístup do něj mají všichni administrátoři projektu, tedy učitelé.

Chcete – li napsat zprávu – příspěvek do deníku, klikněte na Změnit deník projektu. Zobrazí se před vámi deník a na něm ikona Vložit příspěvek.

Uveďte titul příspěvku a text do k tomu určených políček. Upravte text pomocí nabízených nástrojů (barva, velikost, styl, odkaz apod.).

Pomocí políčka „Procházet“ nahrajte obrázek či fotografii. U každého příspěvku můžete uřčit, zda bude skrytý, veřejný, soukromý atd. Nakonec příspěvek uložte.

V sekci Příspěvky naleznete všechny Vaše dříve publikované texty. Můžete je kdykoliv měnit, upravovat, přidávat fotografie, měnit stav popř. odstraňovat.

V sekci Nastavení najdete adresu (URL) deníku, její koncovku můžete upravit (např. nazev projektu).

Zvolte, kolik příspěvků se na úvodní stránce blogu bude zobrazovat, zda mohou být příspěvky komentovány. Pokud chcete, vlože oobrázek, který se bude zobrazovat v hlavičce deníku a uložte nastavení.

V sekci Šablona si zvolte modrou či červenou šablonu a nastavení uložte.

V sekci Komentáře můžete nastavit moderování komentování.

Sekce View Vám zobrazí náhled na deník projektu.

Pokud jste provedli jakékoliv změny v nastavení deníku, klikněte na Publish Diary, poté se Vaše změny projeví.