Metodické semináře a zahraniční akce pro učitele

Vše nejlepší do nového roku a hodně úspěchů nejenom při práci na eTwinningových projektech!

I v roce 2016 nabízí Národní podpůrné středisko pro eTwinning semináře pro učitele v zahraničí i v České Republice. Účast na seminářích je pro učitele zdarma a vybrat si můžete z několika typů seminářů:

Metodické semináře

Zahraniční kontaktní semináře

Semináře na míru pro vaši školu

Online vzdělávání – elearningový kurz

 

Metodické semináře

Metodické semináře jsou určeny pro pedagogické pracovníky všech typů škol – MŠ, ZŠ, SŠ. Připravují učitele na realizaci projektů eTwinning. Na seminářích si učitelé prakticky vyzkouší v počítačových učebnách různé funkce eTwinning Live a TwinSpace. Všechny semináře jsou zdarma a probíhají od 9.00 do 16.00. Semináře jsou rozděleny na metodické semináře pro začátečníky a pokročilé.

Aktuální nabídku metodických seminářů a jejich anotaci naleznete zde:

https://www.etwinning.cz/metodicke-seminare/

 

Semináře na míru

Pokud se vám nehodí žádný termín metodického semináře nebo chcete uspořádat školení na vaší škole, v domácím prostředí vaší školy, je možnost objednat si školení na míru. Školení je zdarma včetně metodických materiálů pro účastníky. Každý učitel musí mít k dispozici počítač či notebook a školitel plátno či interaktivní tabuli. Stačí vyplnit formulář na našem webu a my se Vám obratem ozveme.

Online formulář pro školení na míru naleznete zde:

https://www.etwinning.cz/skoleni-na-miru/

 

Mezinárodní kontaktní semináře

Učitelé sbírají zkušenosti i v zahraničí na kontaktních seminářích. Zde mohou navázat kontakty a hned projekt založit. Dále získávají učitelé i podporu na účast na seminářích FCL (Future Classroom Lab), na kterých se seznamují s nejnovějšími trendy v oblasti ICT ve vzdělávání. Účast na mezinárodním semináři hradí učitelům Národní podpůrné středisko pro eTwinning.

Na tomto odkaze najdete aktuální nabídku mezinárodních seminářů:

https://www.etwinning.cz/mezinarodni-akce/

Elearningový kurz

V průběhu února bude zahájen další akreditovaný elearningový kurz eTwinning pro učitele, kteří se chtějí dále vzdělávat v realizaci projektů eTwinning a ICT nástrojích. A to alternativním způsobem z tepla svých domovů, na dálku ve virtuální třídě se zkušenými lektory.

V průběhu kurzu (6 týdnů) si vyzkoušíte realizaci mezinárodního vzdělávacího projektu od úplného začátku. Seznámíte se s portálem eTwinning, budete si hledat projektového partnera, diskutovat o náplni a harmonogramu projektu. Seznámíte se s prostředím virtuální třídy Twinspace, naučíte se vkládat dokumenty, fotografie, videa. To vše pod vedením zkušených tutorů – ambasadorů eTwinning, kteří mají bohaté zkušenosti s realizací mezinárodních vzdělávacích projektů.

Po absolvování celého kurzu získají účastníci certifikát. Kurz je pořádán ve spolupráci s Jednotou školských informatiků. Kurz je pro učitele ZDARMA.

registrace: https://www.etwinning.cz/metodicke-seminare/