Vyrazte s námi na další ročník oblíbeného eTwinningového maratonu

V týdnu od 18. do 22. listopadu 2013 proběhne další ročník oblíbeného eTwinningového maratonu. Tentokrát jeho podtitul zní „Místo, kde se nám bude žít lépe“ a vychází z Evropského roku občanů 2013.

Cílem letošního maratonu je zaměřit se na obce a města, ve kterých žijeme, popř. kde navštěvujeme školu, a vybrat zde místo, které je jakýmkoliv způsobem pro nás nevyhovující, nedostatečné, zanedbané apod. Toto místo potom s pomocí Žlutého s Modrého panáčka z loga eTwinningu a vámi vymyšleného kouzelného zaříkávadla změníte tak, aby se vám líbilo. Zda bude změna během maratonu i zrealizovaná, nebo jen navržená a popřípadě i prodiskutovaná s vedením obce již necháme na vás.

Vaším úkolem však bude vše řádně zdokumentovat, využít nejrůznější vám dostupné technologie a vše sdílet na společném webu http://maraton-2013.webnode.cz/. K těmto účelům jsou zde vytvořeny tzv. Padlety – prostory, kam může kdokoliv neregistrovaný vložit text, video, fotografii odkaz apod. Součástí webu je i blog, kam můžete napsat článek a vložit fotogalerii z celého průběhu maratonu ve vaší škole.

Máte-li eTwinningového partnera a chtěli byste jej do maratonu zapojit také, bude vítán. Na vás však bude jej o akci informovat a vysvětlit mu, co je jejím cílem. Budeme se pak těšit i na výstupy zahraničních škol vložené na Padlety.

Maraton bude organizován v jednom pracovním týdnu. Máte-li zájem se zapojit, vyplňte registrační formulář, kam kromě základních údajů uvedete i dny, které se vám pro uskutečnění akce hodí. Po ukončení registrace bude vytvořen harmonogram a vaše škola – váš tým, bude zařazen do dne, který navrhl.

Bližší informace společně s návodem, jak použít Padlet, vám na základě registrace odešleme nejpozději týden před jejím zahájením.

Registrovat se můžete zde.

Kontaktní osoba: Mgr. Ivana Brabcová, ambasador eTwinning (i.brabcova@gmail.com)

Těšíme se na Vás!