Letní webináře eTwinning

Letní hrátky s eTwinningem aneb Pojďme se společně inspirovat do mezinárodní spolupráce! Online mezinárodní projekty eTwinning obohatí prezenční výuku přímo ve škole i případnou online formu výuky na dálku, proto stojí za to načerpat nové nápady a dovednosti do projektů, které můžete nastartovat hned od září.

Národní podpůrné středisko připravuje krátké letní webináře, na kterých se můžete inspirovat příklady využití různých nástrojů či aplikací při mezinárodních projektech eTwinning.

Všechny letní webináře budou začínat ve 20:00 hodin.

QR kódy v projektech – 14.7.2020 ve 20:00

Na webináři se naučíme vytvářet QR kódy a ukážeme si příklady aktivit pro projekty i výuku, kde můžeme QR kódy využít.

Tvorba videí v projektech – 16. 7.2020 ve 20:00

Na tomto webináři se dozvíte, jak prostřednictvím tvorby videí zatraktivnit eTwinningové projekty. Řekneme si, jak videotvorba rozvíjí žáky a jak ji začlenit do mezinárodních aktivit. Samozřejmě nebudou chybět příklady úspěšných projektů.

Actionbound – 28.7.2020 ve 20:00

Zábava nejen na léto! Vyzkoušejte si aplikaci Actionbound a zahrajte si geolokační hru. Můžete hrát v terénu i v obci. Projdete stanovenou trasu, budete plnit úkoly, nahrávat fotky i zvuk, nebo řešit kvízy. Na webináři se podíváme, jak hru vytvořit a co vše umí. Pokud si budete chtít zahrát během webináře, stáhněte si aplikaci předem do mobilu.

Hry pro malé online (pexesa, spojovačky…) – 29.7.2020 ve 20:00

Přijďte si pohrát s počítačovými aplikacemi. Webinář vás seznámí s některými aplikacemi, ve kterých lze vytvářet hry a cvičení pro menší děti. Ukáže, jak je využít v běžné výuce nebo v eTwinningových projektech. Nechte se inspirovat, jak zábavně procvičovat s dětmi učivo ve škole i doma.

Komiksy v projektech – 6.8.2020 ve 20:00

Baví Vaše žáky komiksy? Rádi byste zařadili komiksy do vašeho projektu nebo do výuky a nevíte jak na to? Pak je tento webinář právě pro Vás.

Kvízy v projektech – 11.8.2020 ve 20:00

Zahrajeme si a vytvoříme kvíz, ukážeme si různé nástroje na tvorbu kvízů a možnosti využití online i offline kvízů v projektech i výuce.

Jak a kde hledat projektové partnery a na co si dát pozor – 24.8.2020 ve 20:00

Chcete nabídnout svým žákům jako zpestření výuky spolupráci s vrstevníky z celé Evropy i mimo ni? Máte nápad na mezinárodní online projekt a hledáte partnerskou školu obdobného zaměření? Odpovědi na tyto otázky i mnohé další získáte na tomto webináři.
Tento webinář je určen pro začátečníky v eTwinningu.

eTwinning do každé škol(k)y – 27.8.2020 ve 20:00

Webinář Vás seznámí se základními informacemi o tom, co je eTwinning. Účastníci se dozvědí, co vše jim eTwinning nabízí, seznámí se s možností registrace a na praktických příkladech projektů mateřských i základních škol uvidí, co vše takový projekt obnáší.

Webináře jsou primárně určeny učitelům, kteří jsou zapojeni do eTwinningu a realizují projekty, nebo to mají v plánu. Přínosné mohou být však i pro učitele, kteří chtějí do své výuky zapojovat nové digitální technologie či je zajímá projektová výuka obecně.

Lektory jsou zkušení ambasadoři eTwinning.

Technické požadavky: účastníkům stačí běžný počítač, notebook nebo tablet s připojením na internet.

Registrace bude uzavřena vždy 24 hodin před zahájením každého webináře.

Registrovat se můžete zde.