Jarní MOOC kurzy European Schoolnet Academy

European Schoolnet Academy plánuje na jaře 2016 spustit další online kurzy určené pro učitele – Developing Digital Skills in your Classroom Round 2, Updated Games in Schools Course a kurz zaměřený na šikanu ve škole. Nabízené kurzy jsou zdarma. V plánu je také představit nové možnosti sdílení kontaktů v rámci EUN Academy.

Co se dozvíte v kurzu Developing Digital Skills in your Classroom Round 2?

V kurzu se seznámíte s celou škálou nástrojů, aktivit a materiálů, které Vám pomohou ve výuce a rozvoji digitálních kompetencí učitelů i žáků. Kromě toho také získáte celou řadu informací o bezpečném chování na internetu a o autorských právech. Kurz bude probíhat v šesti modulech zaměřených jak na primární, tak na sekundární výukové metody. V kurzu bude jako podpora přítomna naše ambasadorka Petra Boháčková, která Vám může pomoci s případnými problémy.

Vzhledem k tomu, že součástí kurzu je také kampaň za počítačovou gramotnost eSkills for Jobs, odevzdává na závěr každý účastník projekt, který může předložit do soutěže eSkills for Jobs Awards.

Délka kurzu je 7 týdnů s předpokládanou časovou náročností zhruba 3 až 4 hodiny týdně.

Kurz bude spuštěn 4. dubna a můžete se na něj přihlašovat přes tento odkaz: http://www.europeanschoolnetacademy.eu/web/developing-digital-skills-in-your-classroom-2nd-round

Co bude náplní kurzu Updated Games in Schools Course?

Aktualizovaná verze úspěšného kurzu přináší nejnovější herní aktivity a nástroje, které lze využít v každodenní výuce. Většina aktualizací obsahuje nové ovládací panely, hry přes mobilní telefony či tablety a dokonce umožňuje pracovat s virtuální realitou. K dispozici budou krátká videa, interaktivní diskuze a další rozšiřující materiály. V kurzu bude jako podpora přítomna naše ambasadorka Petra Boháčková, která Vám může pomoci s případnými problémy.

Délka kurzu je 7 týdnů s předpokládanou časovou náročností zhruba 3 hodiny týdně.

Kurz bude spuštěn 18. dubna a můžete se na něj přihlašovat přes tento odkaz: http://www.europeanschoolnetacademy.eu/web/games-in-schools-3rd-round/course

Vzhledem k tomu, že oba kurzy již v minulosti proběhly, můžete se podívat, co bylo jejich náplní prostřednictvím následujících odkazů:

https://storify.com/eu_schoolnet/eun-academy-course-developing-digital-skills-in-yo?utm_campaign=&awesm=sfy.co_b0wCq&utm_source=direct-sfy.co&utm_content=storify-pingback&utm_medium=sfy.co-twitter

https://storify.com/eu_schoolnet/eun-academy-online-course-games-in-schools?utm_medium=sfy.co-twitter&utm_content=storify-pingback&utm_campaign=&utm_source=direct-sfy.co&awesm=sfy.co_z03iv

 

Třetí kurz, který bude zahájen ještě před letními prázdninami, se bude zabývat aktuálním tématem šikany ve škole. Poskytne učitelům možnosti získat různé nástroje, prostředky a kontakty, které mohou v souvislosti s daným tématem prakticky využívat. Kurz bude otevřen během května.
Nové možnosti sdílení kontaktů

Akademie také nyní nabízí nové možnosti přímého kontaktování jednotlivých účastníků kurzů. Právě teď je možné psát zprávy všem uživatelům na jejich zeď, která je všem přístupná a najdete ji pod záložkou My Profile tab. Ať se spojení daří!

Podrobnější informace najdete na stránkách European Schoolnet Academy: www.europeanschoolnetacademy.eu