inGenious Academy in Bad Hofgastein

První akademie inGenious v novém šk.roce 2012/2013 se konala ve dnech 19.10.-22.10. 2012 v rakouském Bad Hofgasteinu. Jsem velmi ráda, že jsem se mohla akademie zúčastnit a byla jednou z osmdesáti účastníků této velmi úspěšné akce. Nejvíce učitelů přírodních věd bylo z Izraele( 7), z Portugalska ( 6), ze Španělska (6), z Itálie ( 4), z Belgie ( 5), z Německa ( 5), dále byly zastoupeny další země EU- Francie, Anglie aj. Všimla jsem si, že chyběli zástupci Slovenska, Bulharska, Polska.

Program akademie, který přikládám, byl velmi podobný programu naší  letní školy, ale bylo více času na workshopy, více času na diskuse a výměnu zkušeností. Jedním ze zajímavých bodů programu bylo vyhlášení vítězů z řad studentů v soutěži eSkills, které odměnil zástupce rakouského Ministerstva školství pro ICT. Zúčastnila jsem se především workshopů k modulům, které jsme s kolegy vybrali pro studenty ve výuce F, M a Ch v tomto šk.roce.

Velkým překvapením bylo setkání se starostou města Bad Hofgasteinu, který nás provedl městem a na každé zastávce bylo vidět, že je velmi oblíbený mezi místními obyvateli. Jeho přátelská  a veselá povaha byla  nakažlivá! Všichni hosté se skvěle bavili. Závěr procházky naplánoval  v kulturním centru, kde nás přivítala místní folklórní hudební skupina a byla připravena ochutnávku místních specialit. Starostovi města jsem předala dárek – městské víno a pozdrav od starosty města Hustopeče a také pozdrav od nás – českých učitelů.

Na závěr akademie jsme byli informováni o naplánovaných akcích ve šk. roce.

Workshopy se budou konat v Izraeli ( únor- březen 2013), v Berlíně 6.-8.10.2013 , vždy se může zúčastnit  25 učitelů, druhá akademie bude v Madridu 8.- 11.3. 2013 ( 75 učitelů),

Letní škola bude 23.- 25.8. 2013 buď ve Francii , Itálii nebo ve Španělsku.

S pozdravem a přáním úspěšné práce se studenty v projektu inGenious

RNDr. Jarmila Čeperová