Evropská konference eTwinning 2017: Turning inclusion into action

V letošním roce se konference konala ve dnech 26.-28.10.2017 na Maltě ve městě St. Julian´s. Českou republiku zde reprezentovaly držitelky Národních cen eTwinning v ČR a také zástupci Národního podpůrného střediska.

Společná fotografie českých účastníků

Konference byla zahájena ve čtvrtek po poledni plenárním zasedáním. Hlavním mluvčím byl pan Mark Penfold, který přednesl příspěvek na téma „Význam, filosofie a praxe v oblasti inkluze v digitálním věku“. Dalším z významných mluvčích byl i pan Rodrigo Ballester, zástupce komisaře pro vzdělávání, kulturu a sport. Po proslovech se všichni přítomní zúčastnili seznamovací aktivity. Na základě odpovědí na 10 jednoduchých otázek byli všichni účastníci rozděleni do několika mezinárodních skupin. Jejich úkolem bylo natočit minutové video na téma „Co nás spojuje“. Z nich pak zvolili sami účastníci konference to nejlepší prostřednictvím on-line hlasování. Potěšilo nás, že vyhrálo video skupiny, do které byla zapojena česká ambasadorka eTwinning, paní Martina Baseggio. Večer pak byly předávány evropské ceny eTwinning.

Hlavním pátečním programem byly workshopy. Každý účastník měl již před konferencí možnost vybrat si ze široké nabídky workshopů na témata, jež ho nejvíce zajímají. Tématem jednoho z workshopů bylo také ocenění „Evropská eTwinningová škola“. Již brzy vám představíme podmínky, jejichž splnění je nutné pro získání tohoto certifikátu.  Páteční program byl zakončen slavnostní večeří.

Česká výprava s Anne Gilleran na slavnostní večeři

V sobotu proběhlo závěrečné plenární zasedání, které zahájil maltský ministr školství a práce, pan Evarist Bartolo. Poté proběhla panelová diskuze na téma inkluze, pod vedením zástupce CSS Santiho Scimea. Závěrečné slovo pronesl zástupce Evropské komise, pan Michael Teutsch.