eTwinningová hra Vánoce, Vánoce přicházejí… do naší školy

Národní podpůrné středisko pro eTwinning, kterým je v České republice Dům zahraniční spolupráce, připravilo pro české eTwinnery z venkovských regionů hru s názvem „Vánoce, Vánoce přicházejí… do naší školy“. Jejím cílem bylo motivovat malotřídní a venkovské školy k zapojení do aktivity eTwinning a navzájem se inspirovat zajímavými výtvory. Tématem byly Vánoce, kterými žije v prosinci každá škola. Hra probíhala od listopadu do poloviny února. Zúčastnilo se jí přes 800 žáků v 52 týmech z 28 škol.

Tato aktivita byla svým zaměřením vhodná pro žáky mateřských a základních škol a probíhala ve veřejné virtuální třídě TwinSpace. Každá škola mohla do hry zapojit libovolný počet týmů. Počet žáků v týmu nebyl omezen.

Zúčastnit se mohli jak učitelé – zkušení eTwinneři, tak naprostí nováčci. Nezkušení eTwinneři mohli kdykoli během hry v případě dotazů, nejasností či technických problémů oslovit některého z ambasadorů zodpovědných za průběh hry a požádat je o pomoc a radu.

Hra začala v listopadu registrací učitelů – začátečníků do portálu eTwinning a poté byli ambasadory přizváni do projektu. Během prosince žáci vybírali nejhezčí či nejzdařilejší vánoční výzdobu v prostorách své školy. Tu pak zdokumentovali a svůj výstup ve formě fotografií vložili do prostředí TwinSpace. Během ledna měli všichni účastníci možnost prohlédnout si ve virtuální třídě TwinSpace výstupy všech zapojených týmů a v anketě dát svůj hlas právě tomu týmu, který je nejvíce inspiroval.

Týmy, jejichž příspěvky byly ohodnoceny jako nejinspirativnější, obdrželi od Národního podpůrného střediska  drobné dárky. 

Vítězi hlasování jsou:

Tygříci – Základní škola a mateřská škola Krušovice, Rakovník    

Klokani – ZŠ a MŠ Dolní Studénky, okres Šumperk, Dolní Studénky   

Piráti – ZŠ a MŠ Žďár nad Orlicí

Milion+ – Základní škola a Mateřská škola Bukovec

Vítězným týmům blahopřejeme!