„eTwinning na doma“ – projekt pro všechny české milovníky eTwinningu

Národní podpůrné středisko pro eTwinning připravilo ve spolupráci s ambasadory eTwinningu projekt s názvem “eTwinning na doma”. Projekt je otevřeným prostorem pro české učitele a jejich žáky s cílem využít principů projektové spolupráce při online výuce v období uzavření škol. 

Projekt je svým zaměřením vhodný pro žáky všech věkových skupin, tedy od mateřských škol až po školy střední. Učitelé v něm najdou aktivity, které jim pomohou zpříjemnit dny doma, udržet kontakt se svými žáky a zároveň nahlédnout i do dění v jiných místech naší republiky. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí zapojit se do české komunity učitelů, nenechat eTwinning zahálet a být kreativní.  

Pro začátek jsou v projektu připravena čtyři témata: Jaro za oknem aneb jak ho vidím já; Co děláme s rodinou,na co jindy nebyl čas; Relaxujeme tvořivou činností; eTwinning Challenge – buďte kreativní. Bližší popis aktivit je zveřejněn v samotném projektu, samozřejmě není nutné se zapojit do všech. Další témata můžeme postupně přidávat, necháme se inspirovat i návrhy zúčastněných. 

Pokud máte chuť se připojit, ať už za sebou máte spoustu projektů nebo se chcete do eTwinningu teprve registrovat, kontaktujte jednoho z naších ambasadorů na e-mailech uvedených níže. Můžete se na ně obracet i v případě dotazů, nejasností, či technických potíží. 

Jana Anděl Valečková  – jana.valeckova@dzs.cz 

Pavel Vrtěl – pavel.vrtel@dzs.cz 

Miroslava Borovcová – miroslava.borovcova@dzs.cz 

Martina Baseggio – martina.baseggio@dzs.cz 

Těšíme se na příspěvky všech žáků do společného projektu!