Elearningový kurz Metodika mezinárodních projektů eTwinning začíná 4. října

Národní podpůrné středisko pro eTwinning (DZS) zve především začínající eTwinnery na elearningový kurz Metodika mezinárodních projektů eTwinning.

Kurz je skvělou příležitostí, jak se seznámit s možnostmi programu eTwinning bez jazykové bariéry, z pohodlí domova a v čase, který účastníkům vyhovuje nejlépe. Účastníci se naučí realizovat mezinárodní projekt krok za krokem.

Kurz je určen pro eTwinnery z MŠ, ZŠ a SŠ z České a Slovenské republiky, takže v jeho rámci vzniknou opravdová mezinárodní partnerství. Po dobu 6 týdnů plní účastníci úkoly v 6 modulech, které je provedou celým procesem eTwinningového projektu od vyhledání partnera, přes plánování, komunikaci, realizaci drobných aktivit v TwinSpace až po závěrečné zhodnocení. Jako bonus si pak absolventi odnášejí i dovednost používat zajímavé on-line nástroje využitelné ve výuce.

V rámci modulů pracují účastníci vlastním tempem a využívají pomoc tutorů (zkušených učitelů – ambasadorů aktivity eTwinning), kteří jsou jim dle potřeby k dispozici nejen v TwinSpace, ale i na e-mailu či telefonu.

Kurz bude zahájen úvodním webinářem v podvečerních hodinách. V případě absolvování celého kurzu získají účastníci certifikát. Kurz je pro účastníky zdarma.

Podzimní elearningový kurz začne v pondělí 4. 10. 2021. V případě zájmu Vám doporučujeme zaregistrovat se na kurz co nejdříve.

Další informace o kurzu a registrační formulář naleznete zde.

Jak se kurz líbil absolventů jarního kurzu?

Zvolená forma pro mne byla ideální. Vše bylo vždy pečlivě vysvětleno a ukázáno. Návody byly srozumitelné.

Celý kurz tak, jak je, je velmi dobře časově i tematicky poskládaný a přínosný. Účastník si vyzkouší roli žáka i učitele, objevuje a zkouší nové věci.

Myslím si, že kurz byl moc hezky utvořený, úkoly byly srozumitelně vysvětlené a vždy, když jsem potřebovala, paní tutorka mi pomohla, takže nemám co vytknout.