e-learningový kurz Metodika mezinárodních projektů eTwinning začíná 16. března

Vzdělávání on-line dává přednost stále více českých pedagogů – využívají možnosti  absolvovat školení nebo kurz z pohodlí domova a v čase, který právě jim vyhovuje nejlépe. To platí samozřejmě i v eTwinningu, jehož podstatou je komunikace a spolupráce s využitím informačních technologií.

České Národní podpůrné středisko pro eTwinning (DZS) nabízí také letos elearningový kurz, ve kterém se učitelé naučí realizovat mezinárodní projekt krok za krokem i využívat užitečné aplikace a on-line nástroje vhodné pro výuku. Součástí kurzu je také „otestování“ spolupráce v praxi na zkušebním projektu se slovenským partnerem.

Kurz je pořádán 2x ročně (na jaře a na podzim) a trvá 6 týdnů. V rámci modulů plní účastníci vlastním tempem zadané úkoly, přičemž využívají pomoci tutorů (zkušených učitelů – ambasadorů aktivity eTwinning).

V loňském roce úspěšně absolvovalo elearningové vzdělávání celkem 31 učitelů-eTwinnerů, kteří vytvořili řadu projektů na zajímavá témata, např. Poznej zemi našich přátel, Meteorologie, Přátelství bez bariér, Hudba nás spojuje nebo Čtyři roční období.

Jarní elearningový kurz začne v pondělí 16. 3. 2020 webinářem v podvečerních hodinách.

Další informace o kurzu a možnost registrace naleznete na https://www.etwinning.cz/e-learningovy-kurz/.

Na závěr ještě několik postřehů loňských absolventů:

  • „Měla jsem štěstí na partnerskou školu ze Slovenska, mohli jsme realizovat projekt v němčině.“
  • „Celý kurz hodnotím velice kladně, protože byl velice praktický.“
  • „Tento typ kurzu vítám, protože je možno nakládat s časem podle vlastního uvážení.“
  • „Projekt mě bavil, mnoho jsem se toho naučila. Zbavila jsem se počátečních obav.“