Čtenářská gramotnost v projektech eTwinning: e-learningový kurz Virtuální knihovna otevírá své brány 21. 3.

Hledáte metody k podpoře čtenářské gramotnosti v rámci mezinárodní spolupráce škol? Rádi byste se blíže seznámili s pojmy čtenářská gramotnost, čtenářství, autorské psaní a čtení, čtenářská dílna či fake news? Inspirujete se rádi u kolegů a sami chcete sdílet zkušenosti

V pondělí 21. 3. 2022 začíná e-learningový kurz eTwinning Virtuální knihovna určený učitelům žáků všech věkových kategorií, kteří se chtějí zdokonalit či hledají inspiraci pro výuku čtenářské gramotnosti. Předchozí zkušenost s eTwinningem není nutná.

Kurz trvá 5 týdnů je časově flexibilní, tzn. že v rámci modulů pracují účastníci vlastním tempem – zadané úkoly plní, kdy se jim to v rámci týdne nejvíce hodí. Na plnění úkolů nejsou sami, kromě sdílení se spolužáky využívají pomoc tutorů, tedy zkušených učitelů – ambasadorů aktivity eTwinning, kteří jsou jim dle potřeby k dispozici. Jarní kurz povedou Vlastimil Špinka a Jana Losíková.

Další informace o kurzu a registrační formulář naleznete zde.

Jak eLearning hodnotili absolventi podzimního kurzu?

Kurz byl velmi inspirující, zajímavý a praktický. Získala jsem mnoho námětů na práci s dětmi, jak je motivovat ke čtení a lásce ke knížkám. Naučila jsem se pracovat s novými aplikacemi a obohatila se nejenom ve školní výuce, ale i v osobním životě. Tutor byl vždy nápomocný a věnoval nám všem mimořádnou pozornost. Děkuji za velmi přínosný kurz.

Chválim vysokú odbornosť a didaktický pristup lektora. Odporúčam, aby si tymto kurzom prešlo či najviac učiteľov a tým by sa určite zlepšila aj citateteľská a pisateľská gramotnosť našich žiakov. Určite budem tento kurz odporúčať aj mojim kolegom.

Kurz byl náročný, ale velmi přínosný, kvalitou rozhodně převyšuje běžné kurzy. Dokáži si takto připravené materiály a rozvržení studia představit jako didaktický předmět na vysoké škole, či jako doplňující dlouhodobější koncept DVPP, doplnění aprobace atd. Osobnost pana tutora je zárukou kvalitní a přínosné výuky s laskavým, byť neslevujícím přístupem.

Děkuji za možnost zapojení. Bylo to moc pěkné, přínosné. Některé úkoly jsem využila již při své praxi s dětmi.