Kontaktní seminář v České republice pro zájemce o národní projekty eTwinning

Národní podpůrné středisko pro eTwinning pořádá dne 30. 10. 2014 národní kontaktní seminář eTwinning určený pro učitele mateřských škol, učitele prvního stupně základních škol a učitele speciálních škol.

Cílem semináře je podpořit školy v hledání partnerů pro národní projekty eTwinning, tedy projekty českých škol s partnery z jiných českých škol.

Národní podpůrné středisko pro eTwinning chce prostřednictvím národních projektů eTwinning aktivizovat dosud nezapojené MŠ, první stupně ZŠ a speciální školy, které se obávají jazykové bariéry a náročnosti mezinárodní spolupráce. Školy ze stejné země budou moci navazovat partnerství, vyzkouší si projektovou práci v rodném jazyce a bude pro ně snazší v budoucnu případně rozšířit aktivity o mezinárodní partnerství škol.

V rámci semináře se účastníci seznámí s prostředím portálu www.etwinning.net, způsobem online spolupráce škol, dále s několika příklady dobré praxe – již realizovanými eTwinningovými projekty s nejmladšími dětmi. Dále budou mít účastníci příležitost si vyměnit nápady na budoucí projekt a nalézt na semináři pro projekt partnera.

Seminář se koná v sídle Domu zahraniční spolupráce – Národního podpůrného střediska pro eTwinning v Praze (Na Poříčí 1035/4 Praha 1) od 10,00 – 15,30.

Zájemci o akci se mohou registrovat online zde. Účast na semináři je zdarma.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat na etwinning@dzs.cz.