Biologii a fyziku lze učit hravě

Ve školním roce 2013/2014 se Základní a mateřská škola Město Touškov již potřetí zapojila do mezinárodního projektu inGenious http://www.ingenious-science.eu/web/. Cílem projektu je popularizace přírodních věd a jejich propojení s průmyslem. Projekt koordinuje v ČR Dům zahraniční spolupráce.

ZŠ a MŠ Město Touškov patří mezi 10 vybraných škol v České republice. V listopadu si žáci 8. A spolu s paní učitelkou Martinou Kupilíkovou vyzkoušeli jeden z modulů projektu inGenious – Sensor Adventure.

Sensor Adventure je online hra zaměřená zejména na oblast biologie a fyziky. Jejím cílem je motivovat žáky prostřednictvím online misí – počasí a meteorologické družice, bio dome a rostlinné prostředí, ekologické vesnice a farmy. Celé dobrodružství se zabývá životním prostředím. Sensor Adventure byl navržen speciálně pro podporu výuky žáků. Úkoly jsou ukázány v různých situacích z reálného světa.

Výstupy z projektu můžete vidět na těchto odkazech http://www.skola.touskov.cz/projekty/ingenious_2013_2014/sensor_adventure/index.html
http://www.skola.touskov.cz/projekty/InGenious_sensor/InGenious_sensor2.html