Portál www.etwinning.net bude rušit účty všech uživatelů, kteří se déle než 3 roky nepřihlásili do svého účtu

Evropská komise je povinna v souladu s evropskými zákony na ochranu osobních údajů vymazat data všech uživatelů portálu eTwinning www.etwinning.net, kteří se do něj v posledních 3 letech nepřihlásili.

Všem uživatelům, kteří se na portál eTwinning 3 roky nepřihlásili a neučiní tak ani během následujících 14 dnů, bude zrušen jejich účet. Jejich profil a účet bude automaticky anonymizován a stane se z něj účet anonymního uživatele.

Co to znamená anonymní uživatel

Anonymní uživatel nemá přístup na portál eTwinning a na portále se neuchová žádná zmínka o jeho činnosti. Vaše jméno zmizí ze všech projektů a aktivit, do kterých jste na portálu www.etwinning.net vstoupil/a.

Jak postupovat

  • Pokud portál www.etwinning.net využíváte pravidelně, není nutné se ničeho obávat a Váš účet bude zachován.
  • Pokud jste se v posledních třech letech na portál www.etwinning.net nepřihlásili a chcete svůj uživatelský profil a své projektové aktivity zachovat, prosíme Vás, abyste se na portál během následujících 14 dnů přihlásili. Všichni uživatelé, kteří se do portálu www.etwinning.net v posledních třech letech nepřihlásili, obdrží v nejbližších dnech automaticky generovaný email z Centrálního podpůrného střediska pro eTwinning. V tomto emailu bude uvedeno uživatelské jméno a nově vygenerované heslo, se kterým se lze do portálu přihlásit. Je možné, že e-mail naleznete v nevyžádané poště.
  • Pokud jste se v posledních třech letech na portál www.etwinning.net nepřihlásili a nechcete svůj uživatelský profil na portále eTwinning nadále využívat, není nutné nic dělat a Váš účet bude po 14 dnech automaticky anonymizován.

Pokud máte jakékoli dotazy či nejasnosti, kontaktujte nás kdykoli na emailu etwinning@naep.cz.